Sağlık

Doğal güzellik iksirinden faydalanın!

Doğal güzellik iksirinden faydalanın!

İnsan vücudunun yüzde 70'i sudan oluşuyor. Vücudun yaşam fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için suya ihtiyacı var. Yine de yeterince su içmiyoruz...

Kendinizi yorgun hissettiğiniz zamanlar, bunun susuzluktan kaynaklanacağını hiç düşündünüz mü? Vücut günde 3 litre suyu dışarı atar. Yeterince su tüketilmediği takdirde vücuttaki su miktarı düşer, kan dolaşımı yavaşlar, hücrelere daha az oksijen taşınır.

Hücrelere giden oksijen azaldığı zaman beyne yeterince kan gitmez, konsantrasyon azalır, sindirim sistemi yavaşlar. Böbrekler hasar görür, vücuttaki zehirli maddelerin dışarı atılması da zorlaşır. Kısa bir süre sonra da kişi kendini yorgun hissetmeye başlar.

Oysa su içilmeye başlandığı zaman vücudun bütün fonksiyonları gerektiği gibi çalışır, cilt daha nemli ve yumuşak bir hale gelir, kısacası su bir nevi sağlık ve güzellik iksiri gibidir...

Suyun böylesine elzem bir madde olduğunu bilmemize rağmen, yeterince su tüketmeyi başaramıyoruz. önemli olan bunu alışkanlık haline getirebilmek.

Çalışırken su içmeyi unutuyorsanız, su içmek için ille de susamanız gerektiğini düşünüyorsanız, bu alışkanlıklarınızdan bir an önce vazgeçmeniz gerekiyor.

Su içme alışkanlığı kazanmak için bazı ipuçlarından faydalanabilirsiniz. İçmeniz için gereken su miktarını içeren (günde 2 litre) su dolu bir sürahiyi masanızın üzerine yerleştirin ve saat başlarında bir bardak içmeye çalışın.

Gün içinde çok sık çay ve kahve içmemeye de dikkat edin, bu tür içecekler böbreklerinizi gereğinden fazla çalıştırarak vücuda gereken suyun kaybına neden olurlar.
Yayın tarihi: 10.02.2003
693
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.