Sağlık

Depresyonu yaşayın

Depresyonu yaşayın

İstediğiniz kadar ağlayın, uyuyun, depresyonu yaşayın ve kurtulun ondan.

Canınız ağlamak istiyorsa ağlayın. Uyumak istiyorsanız uyuyun. Üzüntüleri bastırmaktansa, kabul etmek, depresyonun süresini azaltacaktır.

Yaşam enerjinizi yitirdiğiniz acılı bir dönem olan depresyondan kurtulmak için, depresyonun keyfini çıkarın. Her ne kadar bu durum bir çelişki gibi gözükse de depresyondan kurtulmanıza faydalı olacaktır.

Bedenin mantıksız gibi görünen taleplerine karşı mücadele etmektense, bunları doğal görüp kabul edin. Canınız ağlamak istiyorsa ağlayın, uyku çektiğinde de uyuyun. Gerektiğinde hiç sorumluluk altına girmeyin. Hatta evde salya sümük bile dolaşabilirsiniz. Böylece hiçbir iç ve dış beklenti olmaksızın, ruh ve bedeniniz insanca kabul gördüğünü yaşar ve bir miktar gevşeyebilir.

Tüm duyguların bir ömrü olduğu gibi, durumsal depresyonlar da kişiye ve duruma göre kısa veya uzun sürebilmektedir. Karşı koyup bastırmaktansa, acı veren duyguları ve üzüntüleri doğal görüp kabul etmek depresyonun süresini kısaltacaktır.
Yayın tarihi: 20.08.2005
642
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.