Sağlık

Cinsel sorunlara Tao ve Tantracı çözümler

Cinsel sorunlara Tao ve Tantracı çözümler

İçindeki enerjiyi boşaltmadan partnerle bütün olabilmenin yolu, Uzakdoğu öğretilerinden geçiyor.

Form Sante dergisi de Temmuz sayısında, günümüzde sıklıkla karşılaşılan cinsel sorunlara Tao ve Tantra'nın getirdiği çözümleri ele aldı.

Taocu cinselliğin amacı, üstün orgazm efsanesi yaratmak değil, doğal enerjiyi kullanmayı öğretmek. Tantra'da ise cinselliğin amacı yine heyecanın doruğuna ulaşmak değil, en derin gevşemenin hazzını yaşamak. Üstelik her iki öğreti, sıkça görülen cinsel sorunlara çözüm sunuyor.

Erkekler için taocu çözümler

1- Erken boşalma

Soğuk su banyosu:
Penisinizi soğuk su dolu kaseye daldırın ve sertleşme yüzde 50 ininceye dek orada tutun. Ardından hiçbir şey düşünmeden yavaş yavaş 30'a kadar sayın. Şimdi cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Solunum çalışması: Her bir soluğunuzu sayarak, karnınızın alt kısmına doğru derin ve uyumlu bir biçimde soluyun. Bir soluk alışverişini bir sayı kabul edin ve ağır ağır birden 100'e kadar sayın. Günde iki kez 100 soluk egzersizini çalışın.

Havanın erbezi torbasına itilmesi: Kendiniz için en uygun olan duruşu seçin. Ayaklarınızın arasında omuz genişliğinde açıklık olacak biçimde sandalyenin kenarına oturun. Bol bir pantolon giyin. Burnunuzdan soluk alın. Havayı bir top olarak hayal edin ve kalbinizle karnınızın ortasındaki 'solar pleksüsünüze' doğru yutun. İtebildiğiniz kadar uzun süre boyunca havayı erbezi torbanıza doğru itin. Her bir itiş dönemi en az 30-40 saniye olmalı. Çalışma sırasında anüs ve apış arası kaslarınızı kasmalısınız. İtme işlemini bitirdiğinizde soluk verin ve tümüyle gevşeyin. Ciğerlerinizi yeniden havayla doldurmak için birkaç kez kısa ve hızlı soluk alıp verin. Burnunuzdan soluk alıp verin ve ciğerlerinizi aşırı miktarda havayla doldurmayın. Bunu 15'er dakika, sabah ve akşam birer kez uygulayın.

2- Ereksiyon sorunu

Sıcak su banyosu:
Sıcak su dolu bir küvetin içine girin. Su henüz sıcakken, penisinizi ovun. İyice uyarıldığınızda, erbezlerinizi sıkın ve çekin. Bunu en azından 100-200 kez yapın. Çalışma sırasında boşalmamaya özen gösterin.

Fırını ısıtmak: Bir sandalyenin kenarına oturun, isteğe bağlı olarak sağ tarafınıza yatıp, sağ bacağınızı düz, onun üzerindeki sol bacağınız kırık bir biçimde tutun. Ellerinizi ısınıncaya dek birbirine sürün. Sol elinizde erbezi torbanızı kavrayın, sağ elinizle midenizin altını dairesel olarak en az 100-300 kez ovun. Bu bölgeyi ovarken bir yandan da soluk verip anüsünüzü, apışaranızı ve kalça kaslarınızı kasın. Mümkün olduğunca soluğunuzu tutup kasılın. Enerjiyi sırtınızdan beyninize ulaştırmaya ve oradan da bedeninizin önüne, yeniden göbek bölgenize indirmeye çalışın.

Kasma çalışması: Anüs kaslarınızı sürekli olarak kasarak, penisinizi güçlendirir ve boşalma üzerinde denetim kazanırsınız.

Sıcak-soğuk banyosu: Zıt ısılarda yıkanmadan önce, en az üç dakika ne sıcak, ne de soğuk bir suyun içinde durun. En az altı kez nöbetleşe soğuk ve sıcak su içinde kalın. Zamanınız yoksa, sabah duşunuzda sabunlarınken sıcak, durulanırken soğuk su kullanın.

Böbrek egzersizi: Arkasız bir sandalyeye ya da yere oturun. Ellerinizi dizlerinizin üzerine koyun. Geriye 45 derece açıyla kaykılıp, yeniden doğrulun. Bunu en az günde 10 kez uygulayın.

Kadınlar için Taocu öneriler

1- Cinsel soğukluk

Strese son:
Endişe ve öfke gibi duygularınızı dizginleyin. Olumsuz duygular içinizdeki enerji akışının dengesini bozar.

Dingin bir ortam: Ön sevişme, eşiniz bedeninize dokunmadan önce başlar; loş ışıklar ya da yanan mumlar, sizi eşinize yaklaştırır.

Hayal değil, gerçek ortam: Sevişmeyi erotik dergiler ya da bir hayalle sınırlarsanız, enerjilerin bedeninizde akmasını çok güç deneyimlersiniz. Bu nedenle ilişki sırasında hayal kurmaktan kaçının.

2- Orgazm güçlüğü

Havanın yumurtalıklara itilmesi:
Ayaklarınızı omuzlarınızın genişliğinde açıp, yere koyarak bir sandalyenin kenarına dik biçimde oturun. Ağırlığınızın tümünü kalçalarınıza yüklemeyin. Bol bir elbise giyin. Boğazınızın üzerinde yoğunlaşarak burnunuzdan yavaşça soluk alın. Daha fazla soluk alamayana dek havayı boğazınıza itin. Güçlü bir biçimde solar pleksüsünüze doğru yutkunun ve havayı orada, bir top gibi tutun. Hava topunu karnınıza itin. Ardından karın bölgenizden pelvis bölgesine. Soluğunuzu daha fazla tutamayıncaya dek devam edin. Sonra tükürüğünüzü yutun. Burnunuzdan kısa ve hızlı soluklar alarak dinlenin. Belinizi birkaç kez döndürüp, rahatlayın. Beş tekrar ile başlayıp 36 tekrara kadar artırın. Bu sırada dilinizi damağınızda tutun.

Göğüs masajı: Bir top ya da rulo yapılmış bezin üzerinde oturun. Sandalyeye oturuyorsanız ayaklarınızı yere koyun. Göğüslerinizi ovarak kendinizi uyarın. Cinsel enerjiyi göğüs uçlarınızdan yumurtalıklarınıza yönlendirin ve enerjiyi yumurtalıklarınızdan üreme organlarınıza doğru genişletin.

Masajın önemi

TANTRACI ÖNERİLER


ORGAZM GÜÇLÜĞÜ

Orgazm masajı:
Cinsel ilişki öncesinde adeta bir seramoni yaşanıyor. Bu seremoni pek çok aşamadan oluşuyor. Mesela tüm bedene, kulak memesinden ayağa kadar yapılan masajlar...

CİNSEL SOĞUKLUK

Meditasyon:
Meditasyon cinsel ilişkinin baş düşmanlarından stresten arınmanızı sağlıyor.

Spiritüel temas: Kadın ve erkek enerji aktarırken karşılıklı olarak tensel temasta bulunmadan, ellerini birbirlerinin vücudunda gezdiriyor. Siz de cinsel ilişkiye girmeden enerji aktarımında bulunun.

Masaj: Vücudun çeşitli bölgelerine masaj yaparak hem eşinizi hem de kendinizi ilişkiye hazırlayın. İsterseniz aroma yağlarından da yararlanabilirsiniz.

ERKEN BOŞALMA

Geri çekme yöntemi:
Cinsel ilişki sırasında boşalacağınızı hissettiğiniz an kendinizi geri çekin. Bunu uygulamadan önce nefesinizi tutup, karın kaslarınızı 30 saniye boyunca kasın. Ardından tekrar cinsel birleşmeye girin. Yöntemi 6 ay düzenli uygulayın.

EREKSİYON SORUNU

Aşk seramonisi:
Önce bağdaş kurarak oturun, gözlerinizi kapayarak stresten arınmanın, vücutlarınızdaki seksüel çakra noktalarına ulaşmanın keyfini yaşayın. Gözlerinizi açtıktan sonra eşinizle karşılıklı oturun, birbirinize sevgi dolu gözlerle bakın. Şimdi ellerinizi, birbirinizin önce alın ortasında gezdirin, ardından iki göğüs arası ve diğer uyarı noktalarına yönelin. Birbirinize masaj yaparak cinsel uyarımlarda bulunmaya devam edin. Ardından kucaklaşın.

Yayın tarihi: 07.07.2005
1199
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.