Sağlık

Cinsel sağlık için spor yapın!

Cinsel sağlık için spor yapın!

Amerikalı bilim adamları egzersizin vücudun çeşitli bölgelerinde kan basıncını artırarak, erkeklerin ereksiyon sorununu da çözebileceğini ileri sürdü. Bir araştırmada da sigara ve alkol kullanımının ereksiyon sorunu üzerinde bir etkisinin bulunmadığı saptandı.

Günlük egzersizin, kalp sağlığını koruduğu gibi cinsel sağlığı da koruduğu belirlendi. ABD'de yapılan yeni araştırmalar, egzersizin kan basıncını artırdığı ve ereksiyon riski sorununu azalttığını ortaya koydu.

Bilim adamları, egzersizin vücudun bütün bölgelerinde kan basıncını artırarak vücuttaki kan dolaşımını normale çevirdiğini, günlük 3 kilometre yürüyüşle, ereksiyon sorununun çözülebileceğini kaydediyor.

Yapılacak yürüyüşün 'canlı' olması gerektiğini belirten uzmanlar, sağlık sorunu olan kişilerin, hızlarını doktorun önerilerine göre ayarlamaları gerektiğini vurguluyor.

New England Araştırma Enstitüsü'nde yapılan araştırmalarda, sigara ve alkol kullanımının ereksiyon sorunu üzerinde bir etkisinin bulunmadığı saptandı. Araştırmacılar, sigara ve alkol kullanımını azaltmakla ereksiyon sorununun çözülmediğini belirtiyor.

Bilim adamları, sadece fiziksel aktivitenin seks yaşamında ve ereksiyon sorununda çok önemli rol oynadığını, bunu sosyal yaşam şeklinin de desteklediğini kaydediyor.
Yayın tarihi: 18.09.2001
560
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.