Sağlık

Cilt kremleri: İlaç mı kozmetik mi

Cilt kremleri: İlaç mı kozmetik mi

Cilt kremlerine her yıl kucak dolusu para harcanıyor. Oysa çoğumuzun krem ve serumların içinde ne olduğundan haberi yok!

Güncellenme tarihi:
Bizi sarmalayan iki metrelik örtü Üstelik cildiniz çok ama çok önemli ve çok hassas bir organ. Yaklaşık 2 metre büyüklüğünde bir örtü ile vücudunuzu sarıp sarmalayan bu mükemmel organı sakın sıradan bir kaplama malzemesi ya da parlak, alımlı, süslü bir paketin ambalajıyla karıştırmayın. Cildiniz sıradan bir örtü değil, çalışıp işleyen, yaşlanan ama yenilenen aktif, kıpır kıpır bir organdır. Gölge etmeyin yeter Cildiniz müthiş bir kendi kendini tamir yeteneğine sahiptir. (Dış etkilere en açık organınız olduğundan bu yeteneğe zaten en çok da onun ihtiyacı var). Ama yine de cildiniz dış ortamın etkilerinden az veya çok zarar görür. Sigara dumanı, egzoz gazları, güneş ışınları, tozlar, buharlar, böcek sokmaları (hatta ona iyilik olsun diye kullandığınız cilt ürünlerinin bazıları) cildinize zarar verir. Bu zararı hafifletmenin yolu öncelikle onu içten iyi beslemekten geçiyor. Ama akıllı bir dış destek de gerekiyor. Vücudunuza iyi bakın!
Yayın tarihi: 25.07.2008
6724
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.