Sağlık

Cildiniz soğuktan çatlamasın!

Cildiniz soğuktan çatlamasın!

Cilt uzmanları cildimiz soğuktan mutlaka korumamızı öneriyorlar. Peki soğuktan kuruyan cildimize hangi önerilerde bulunuyorlar?

Güncellenme tarihi:
Balık tüketimi olumlu etkiliyor Cilt hastalıkları uzmanı Dr. Betül Şengör, cildini soğuk havalardan korumak isteyenlere önerilerde bulundu. Dr. Şengör, soğuk günlerde kuruyan ciltleri, daha sağlıklı ve daha güzel hale getirebilmek için başta turunçgillerle, palamut ve lüfer gibi yağlı balık tüketilmesi gerektiğini söyledi. Cildinizi nemlendirin! Dr. Betül Şengör, Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde bir güzellik merkezinin düzenlediği paneli izleyen yaklaşık 50 kadına, kozmetik dünyasındaki yenilikleri anlattı. Sorular üzerine, yaklaşan kış mevsiminde insanların ciltlerini koruyabilmek, güzelleştirmek için neler yapmaları gerektiğini de anlatan Dr. Şengör, havaların soğumasıyla birlikte kurumaya başlayan cildin bakımının zor olduğunu, nemlendirilmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi: Cildinize iyi bakın!
Yayın tarihi: 15.11.2008
2000
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.