Sağlık

Cep telefonu kullanırken dikkat!

Cep telefonu kullanırken dikkat!

Tehlikeli olduğu bilimsel olarak kanıtlanmasa da, cep telefonlarının başta çocuklar tarafından aşırı kullanılmaması gerekiyor.

Güncellenme tarihi:
Fransa Sağlık Bakanlığı, tehlikeli olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış olmasa da, cep telefonlarının başta çocuklar tarafından olmak üzere aşırı kullanılmaması konusunda uyardı. "Küçük çocuklara yönelik tasarımlar endişe verici" Fransa Sağlık, Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamada, telefonların sağlık üzerindeki olası olumsuz etkileri konusuna değinilerek, cep telefonu pazarında küçük çocuklara yönelik tasarımların görülmesinin endişeleri artırdığı belirtildi. Bakanlık açıklamasında, cep telefonlarının sağlığa etkisi konusunda bir risk olasılığı tümüyle dışlanmadığı sürece alınacak önlemlerin haklı olduğuna dikkat çekildi. Ölçülü olmak gerekir Açıklamada, özellikle çocuklar arasında cep telefonu kullanılmasında aşırıya kaçılmaması, ölçülü olunması tavsiyesinde bulunulurken telefon kullanımıyla ilgili öneriler de yer aldı. Tartışmalar sürse de cep telefonlarının zararının kulaklık kullanılarak en aza indirilebileceği iddia ediliyor. CNNTÜRK
Yayın tarihi: 08.01.2008
794
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.