Sağlık

Botoksa iğnesiz rakip geldi

Botoksa iğnesiz rakip geldi

Alın, göz çevresi ve boyundaki çizgilerden kurtulmak istiyor ama iğne tedavisinden de çekiniyorsanız işte size müjde!

Bitkisel özler ve deniz canlılarından elde edilen botu - like, alındaki yatay kırışıklıklar, kaş ortası, göz çevresindeki kaz ayağı denilen çizgiler, burun ve dudak arasındaki çökmeler ile dudak altında bulunan ince çizgilerin giderilmesinde kullanılıyor.

Yöntemin en önemli özelliği ise yüzünüze batırılan iğnelerin olmaması. Tamamen bitkiler ve deniz canlılarından elde edilen özel serum yüzdeki belirli bölgelere sürülerek, cildin canlanmasını sağlıyor.

Serumun içinde bulunan 'filloxs' maddesi ise dolgu etkisi yaparak kırışıklıkları gideriyor. Herhangi bir enjeksiyon yapılmadığı için, işlemin ardından yüzde herhangi bir ağrı ya da şişme de olmuyor.

Acı yok, ağrı yok

NK Med Güzellik ve Estetik Merkezi estetisyenlerinden Özlem Toydaş, yeni yöntemin botokstan farkını şöyle anlatıyor: "Botu-like tedavisinde acı yok, yan etki yok. Cilde herhangi bir enjeksiyon yapılmıyor.

Yüzdeki çizgilerin üzerine özel bir serum uygulanıyor. Daha sonra serumun üzerine stikır yapıştırılarak, ısı maskesi ile serumun cildin derinliklerine işlemesi sağlanıyor.

Öte yandan botoks yüzdeki sinirlerle kaslar arasındaki bağlantıyı keserek, yani küçük kasları felç ederek etki gösterirken, botu -like daha doğal bir görünüm vaad ediyor. Yöntemi botokstan ayıran diğer bir özelliği ise boyunda oluşan çizgilere de uygulanabiliyor olması. Ayrıca, botoksun ardından uygulandığında işlemin etkisini uzatıyor."
Yayın tarihi: 26.02.2007
1494
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.