Sağlık

Bayram tatilini yatakta geçirmeyin!

Bayram tatilini yatakta geçirmeyin!

Uzun bayram tatiline hazırlandığımız bu günlerde, küçük önlemlerle, tatili yatakta geçirmekten kurtulabilirsiniz.

Güncellenme tarihi:

Yorgunluk, stres ve hatta uyku düzeninin bozulması, vücut direncinin düşmesine sebep oluyor. Bu tablo da tatili yatakta geçirmenize sebep olabilecek grip ve soğuk algınlığına davetiye çıkarıyor.

Özellikle kuş gribinin tekrar gündeme geldiği bugünlerde, grip ve soğuk algınlığından korunmak daha fazla önem taşımaya başladı. Endişeye kapılmamak ve sağlıklı günler geçirmek için önlemler almak şart.

Bayram tatilini sağlıklı geçirebilmek için mutlaka hava durumunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Özellikle kış mevsiminde daha çok kapalı ve sıcak ortamlarda bulunmak, solunum yollarının kurumasına neden olacağından virüslerin vücuda girişini kolaylaştırıyor.

Grip virüsünün vücuda girmesi ile başlayan bulgular genellikle 7-10 günde iyileşme ile sonuçlansa da, bazen sinüzit, bronşit veya zatürre gibi bazı ciddi enfeksiyonlara yol açabiliyor. Bu nedenle gripten ve soğuk algınlığından korunmak çok önemli. Özellikle grip salgınlarının yaygın olduğu bu aylarda alacağınız basit önlemler ile gripten korunabilir, tatil günlerini yatakta geçirmekten kurtulabilirsiniz.

Yayın tarihi: 07.01.2006
2856
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.