Sağlık

Bakımlı babalara hediye...

Bakımlı babalara hediye...

Doğrusu babalarımızı nasıl mutlu edeceğimizi pek bilemeyiz. Erkekler özellikle babalar, kendileri hakkında ipucu vermeyi pek sevmez.

Babalar gününde 'acaba babama ne alsam?' sorusu akılları kurcalıyor. Doğrusu babalarımızı nasıl mutlu edeceğimizi pek bilemeyiz. Erkekler özellikle babalar, kendileri hakkında ipucu vermeyi pek sevmez. Onların dünyasının sadece işten ve futbol maçından ibaret olduğunu sanırız. Babalar, duygusal olarak rahatlatılmaya ve sevildiklerini bilmeye ihtiyaç duyar.

Bazen düşünüyorum; sanki dünyanın bütün sertliğini, ciddiyetini onların sırtına yıkmışız ve hassas, kırılgan, estetik ne varsa kendimize almışız gibi geliyor. Sonra da şikayet ediyoruz, 'erkekler bizi anlamıyor' diye..

Masaj randevusu
Babalar gününde eşinize ya da babanıza farklı bir hediye almaya ne dersiniz? Haydi onların yüreğine dokunun. Örneğin, kitap alacaksanız bir şiir kitabı seçin. Giysi alacaksanız; modern ve renkli bir model düşünün.

Onları cilt bakım ürünleriyle de sevindirebilirsiniz. Belki kendilerine hangi kremi alacaklarını bilemiyorlardır. Eşinize bir estetik merkezinde bakım randevusu da armağan edebilirsiniz. Cilt bakımı hediye çeki her zaman zarif ve şık bir armağandır. Sakal bölgesinde kıl dönmesi şikayeti varsa epilasyon hediye çeki hazırlayabilirsiniz. Saç dökülmesine çare arıyorsa, onun adına sürpriz bir çözüm organize edebilirsiniz.

Güneş koruyucular
Hiç olmazsa bir masaj randevusu alıp kendine vakit ayırmasını sağlayabilirsiniz. Koşu bandı, ağırlık ve spor salonu üyeliği de düşünebilirsiniz. Yeter ki ona özel, içini yumuşatan, onu gerçekten rahatlatan bir şey olsun... İnsanın kendine bakmasını, daha genç ve daha fit olmaya çalışmasını desteklemek gerekir. Bakımlı olmak, hayata bağlılığın, özsaygının ve yaşam kalitesinin bir ölçüsüdür.

Babanıza traş sonrasında rahatça kullanılabileceği güneşten koruyucu bir krem alabilirsiniz. Böylece onun cildini kanser, leke ve kırışıklıklardan korumuş olursunuz. Tıraş genelde erkek cildini güçlendiren bir işlemdir. Ancak yüzün üst kısmındaki deri tabakası tıraş edilmediği için zamanla sertleşip matlaşır.

Bu nedenle alın, göz kenarları ve yanak üstünde, meyve asitleri (AHA) içeren ürünler cildin tazeliği korumasını sağlar. Siyah noktaları ve sivilceleri varsa, salisilik asit (BHA) içeren ürünleri tavsiye ederim. BHA'lar tıraşlı cilt bölgelerinde bile rahatlıkla kullanılabilir. Bunlar cildi hafifçe soyarlar, gözeneklerin açılmasını sağlarlar. Yani babanıza, eşinize krem alırken AHA veya BHA'lı ürünleri düşünebilirsiniz.

Dr. Yasemin Fatih Amato / Sabah
Yayın tarihi: 17.06.2007
1192
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.