Sağlık

Bağırsak sendromuna karşı pratik çözümler...

Bağırsak sendromuna karşı pratik çözümler...

Bir çok kişinin yaşadığı "Bağırsak Sorununa İlaçsız Çözüm" nasıl bulabileceğimizi www.Hastane.com.tr köşe yazarı Diyetisyen Taylan Kümeli okurları için kaleme aldı...

Güncellenme tarihi:
Bağırsak sendromuna karşı pratik çözümler...
Iritabl Bağırsak Sendromu (IBS) uzun süreli bir sorun olduğunu belirten www.Hastane.com.tr köşe yazarı Taylan Kümeli, Belirtiler gidip gelse de kalıcı bir tedavi söz konusu değildir. Durumunuza tanı konulduktan sonra kontrol için tekrar doktora gidilmesi gerektiğini belirtti. www.Hastane.com.tr köşe yazarı Diyetisyen Taylan Kümeli: "Özellikle orta yaşlarda görülen Iritabl Bağırsak Sendromu (IBS), sindirim sistemiyle ilgili bir sorun olduğu için yedikleriniz çok önemli. Yaşam tarzınızı ve beslenme biçiminizi kontrol etmenizde fayda var." Dedi. Diyetisyen Taylan Kümeli, Iritabl Bağırsak Sendromu (ISB) belirtileri kişiden kişiye değişmekte; karın ağrısı ve rahatsızlık, kabızlık ve / veya ishal, şişkinlik ve aşırı gaz, dışkıda mukus yapı, bağırsakların tam boşaltılamadığı hissi, sık idrara çıkma isteği, yorgunluk, sırt ve bel ağrısı, nefes darlığı görülebilmektedir. Kümeli, bağırsak Sorununun yüzde 40'ı 35-50 yaş arasındadır, yaşlandıkça belirti sıklığı azalır. Sorunu ortaya çıkaran nedenlerin psikolojik, fizyolojik unsurlar ve beslenme şeklinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Bağırsak Sorunu belirtilerini şiddetini azaltmak ve tekrarlanmasını önlemek için yaşam tarzınızı ve beslenme şeklinizi değiştirmek gerekiyor diyen www.Hastane.com.tr yazarı Diyetisyen Taylan Kümeli bu sürecin nasıl atlatılacağını anlattı. Haberin devamı için tıklayın!
Yayın tarihi: 17.01.2011
2010
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.