Sağlık

Babalar bebeğinizi kucağınıza alın...

Babalar bebeğinizi kucağınıza alın...

İngiliz uzmanların araştırmasına göre, yeni doğan bebekleriyle tensel temas kuran babalar, çocuklarının duygusal ve biyolojik gelişiminde önemli rol oynuyor.

Psikolojik faydası var

İngiliz hükümetinin desteğiyle "Bilgilendirme ve Kampanya Servisi"nin araştırmasını yapan uzmanlar yeni doğan bebeğin tüm aile fertleri ile birlikte olmasının bebeğe hem biyolojik, hem de psikolojik açıdan faydalar sağladığını vurguladı. Uzmanlar bu imkanı sağlamak için Nottingham Hastanesi'nde tüm aile fertlerini barındıracak bir otelin olduğuna da dikkat çekti.

İnanılmaz bir bağ...

Fork Park Doğum Hastanesinde görevli üst düzey görevli ebelerden Catherine Cummings, babaların bebeklerini çıplak kucakladıklarında daha yakın bir temas içine girdiklerini kaydederek, "Babaları ile ten temasında bulunan bebekler hem daha iyi besleniyorlar, hem de büyümeleri daha sağlıklı oluyor. Ayrıca çıplak vücutla temas, bebekte ve babada inanılmaz bir bağ oluşturuyor" dedi.
Yayın tarihi: 13.06.2002
888
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.