Sağlık

Ayvanın Mucizevi Etkileri

Ayvanın Mucizevi Etkileri

Başta boğaz, akciğer, kalp ve mide hastalıkları, göz, bağırsak ve ağız rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan ayva, kışın soğuk algınlığına da çok iyi geliyor. Uzmanlar, özellikle 7 rahatsızlık için ayvayı öneriyor...

Güncellenme tarihi:

Ayva, çocuklarda sağlığı korur, büyüme ve gelişmeyi hızlandırır. Birçok hastalığa şifa olan ayva, kalp, akciğer, boğaz, mide, göz, bağırsak ve ağız rahatsızlıklarının tedavisinde faydalı.Her yaşta sinir sistemini güçlendirir. Mide ve bağırsakları zararlı mikroplardan koruyarak hazımsızlık gibi sorunları önler.

Cildi ve tırnakları zinde, parlak ve daha sağlıklı hale getirir. Grip ve nezle de iyileşmeyi hızlandırır.Ayva ya da ayva suyu ishalin geçmesi için de çok faydalı. Meyvesi veya meyvesinden hazırlanan şurup ve komposto ishale iyi gelmekte.

Vücudun gücünü artırarak, zinde tutmaya yardımcı olarak yorgunluk ve bitkinlikten korur.Ağız kokusunu önler. İçerdiği vitamin ve minarelerle kalp ve damar hastalıklarından koruduğu, varisi önlediği ve varis tedavisine yardımcı olur.

Cinsel gücü artırdığı bildirilmektedir. Kandaki kötü kolesterolü düşürerek damar sertliğinden korur.Ayva hoşafı ağızdaki yaraların iyileşmesini hızlandırır. Tereyağında pişirilen ayva, balgamı söker, kronik öksürüğe, solunum sistemi hastalıklarına ve bronşite iyi gelir.

Ayva çiçeği kaynatılıp içildiğinde annelerin sütünü artırır, kalbi güçlendirir ve baş ağrısına iyi gelir. Ayva kabuklarının kaynatılıp içilmesi, idrar yolu iltihaplarında iyileşmeyi hızlandırır.Ağızdaki yaralar, boğazdaki şişlik ve ağrı için ayvanın kendisi ya da yapraklarının kaynatılıp suyu ile gargara yapılması mucize etkiler yapıyor.Dudak çatlamalarını önlemek ya da iyileştirmek içinde ayva çekirdeklerinin kaynatılıp dudakların bu suyla yıkanması öneriliyor.Ayva yaprakları çay gibi demlenip içildiğinde sakinleştiriyor ve uykusuzluğa iyi geliyor.Şeker içeriğinin düşük olması nedeniyle şeker hastaları tarafından da rahatlıkla tüketilebiliyor.

Yayın tarihi: 26.12.2013
12839
YORUMLAR

Arkadaşlar ayva ye,sağlığına kavuş

Gülseren ozan 21.12.2014 22:57:31

Ilk yazdiklari bütün meyveler Icin cinsel gücü arttirir..millete hep Kücük kafasi gelistitmeyi öneriyorlar

Hepsi 13.12.2014 10:50:19
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.