Sağlık

Anne adaylarına öneriler

Anne adaylarına öneriler

Anne adaylarının dışarı çıkarken ince giysiler giymeleri, düşük kalorili, az yağlı yiyecekler tercih etmeleri öneriliyor.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Müge Harma, anne adaylarına, yaz aylarını rahat geçirmeleri için önerilerde bulundu.

Anne adayının yazın dışarı çıkarken bazı önlemler alması gerektiğini belirten Harma, "ince giysiler giymeli, güneşin dik geldiği saatlerde çıkması mecburi ise muhakkak güneş koruyuculuğu yüksek faktörlü kremler kullanmalı, şapka takmalıdır. Yürürken gölge tercih edilmeli. Giysiler açık renkli kumaştan ve ince yapılı olmalı" dedi.

Bol su tüketimi

Harma, anne adaylarına, sabah ve akşam üzeri yürüyüş yapmalarını, dışarıda dolaşırken sıvı ihtiyaçlarını karşılamak için bol su içmelerini ve yanlarında bulundurmalarını, günde en az 8-10 bardak su tüketmelerini de tavsiye etti.

Yaz aylarında uygulanacak beslenme programına da işaret eden Doç. Dr. Harma, "düşük kalorili az yağlı yiyecekler tercih edilmeli. Pişirme yöntemi olarak kızartma uygulanmamalı" dedi.
Yayın tarihi: 30.06.2006
869
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.