Sağlık

Ağrılara alternatif çözüm: Nöral terapi

Ağrılara alternatif çözüm: Nöral terapi

Ağrılarınızdan kısa sürede kurtulmak, bağışıklığınızı güçlendirmek, hatta vücudunuzdaki hastalıklar daha ortaya çıkmadan onları önlemek ister misiniz?

Güncellenme tarihi:
Tamamlayıcı tıp ve antiaging kapsamında uygulanan nöral terapi size bunları vaat ediyor. Üstelik tonlarca ilaç kullanmak zorunda kalmadan... Tamamlayıcı Tıp Uzmanı Dr. Gürsel Velioğlu, dünyada gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan bu metodun, artık ülkemizde de rağbet gördüğünü söylüyor. Enjeksiyon yöntemiyle uygulanan yöntem kronik ağrılarda etkili. Vücudu dengeliyor 1920'li yıllarda iki Alman doktor tarafından geliştirilen 'nöral terapi' sinir sistemi üzerine etki etme ve uyarma esasına dayanıyor. 1940'lardan sonra bilimsel bir metod olarak yaygınlaşmış. Peki terapi nasıl bir mantık üzerine kurulu? Her hastalığın temelinde sinir sistemindeki enerji düşmesi yatıyor. Yani önce sinir sisteminde hasar oluşuyor, sonra hastalık ortaya çıkıyor. Nöral terapi ile, işin ilk basamağı düzeltiliyor. Vücut, önündeki bu sinir sistemi engeli kalkınca, kendini daha kolay tedavi ediyor. Yöntemde hastalık ve belirlilerinden çok nedenlerine odaklanılıyor. Nöral terapi, bir 'düzenleme metodu', yani vücudun sorunlu olan noktalarının dengelenerek tedavi edilmesi demek. Rahatsızlıkların temelinde hastanın zorlanan sinir sistemindeki düzensizlik yatıyor. Bu düzensizlikler, farklı seanslarda tekrarlanan enjeksiyon tedavisiyle, yani iğne yapılarak dengeleniyor. Sinek ısırığı gibi Nöral terapi, bedenin tümüne uygulanabiliyor. Akut durumlarda bir-iki seans yeterli. Ortalama gerekli seans sayısı altı. Seans sayısı 10-12'ye kadar çıkabiliyor. Nöral terapi, acı veren bir uygulama değil. Pek çok hasta bu duyuyu 'sinek ısırığı' gibi tarif ediyor. Bilinen bir yan etkisi yok; ancak iyi eğitim almış ve tecrübeli hekimlerce yapılması gerekli. Hangi sorunlarda etkili? Migren, baş ağrısı, boyun-sırt- bel ağrıları, boyun ve bel fıtığı, kulak çınlaması, baş dönmeleri, unutkanlık, nevralji organik fonksiyon bozukluğu ve ağrıları, spor yaralanmaları, varis, selülit, uyku bozukluğu ve düzensizliğinde kullanılır. Diz, dirsek, omuz, ayak ve el bilekleri sorunları, kan ve lenf dolaşım sistemi rahatsızlıkları, hormonal düzensizlikler, tiroid ve yumurtalık sorunlarında etkili.
Yayın tarihi: 26.10.2009
987
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.