Sağlık

40'lı yaşlar erkekliğin zirvesi

40'lı yaşlar erkekliğin zirvesi

40 yaş erkeğinin sanılanın aksine aşırı istekli olduğunu vurgulayan uzmanlar, bu yaştaki erkeğin cinselliği heves için değil, hissetmek ve hissettirmek için istediğini söylüyor.

Prof. Dr. Hüseyin Sipahioğlu, erkekte fiziksel olarak '40 Yaş sendromu' olmadığını, aksine 40 yaş erkeğinin, cinsel, duygusal ve zihinsel açıdan en verimli çağını yaşadığını söyledi.

40 yaşına gelen erkeğin cinsel açıdan bitmiş olduğuna ilişkin kanının son derece hatalı olduğunu vurgulayan Sipahioğlu, bu durumun erkekler üzerinde olumsuz etki yaptığını da belirtti.

Erkeğin 40 yaşında 'yüksek düzeyde' cinsel istek ve güce sahip olduğuna değinen Sipahioğlu, bu duruma yol açan sebepleri de anlattı.

40 yaş erkeğinin fiziksel ve zihinsel açıdan en sağlıklı dönemini yaşadığını belirten Sipahioğlu, 'Bu iki sağlıklı birleşimin sonucunda erkek her konuda kolay başarı sağlar' diye ekledi. Sipahioğlu, bu gruptaki erkeklerin aşırı derecede istekli olduklarını dile getirdi ve buna yol açan nedenlerden birinin de evlilik hayatının verdiği cinsel monotonluk olduğunu söyledi.

'Çok eşlilik doğasında bulunan erkek, 40 yaş civarında arayışını daha da yoğunlaştırır.' diyen Sipahioğlu, bunun sebebinin 20'li yaşlardaki gibi heves ve meraktan çok, cinselliği hissetmek ve hissettirmek isteği olduğunu açıkladı.

60 yaş sendromu

Erkekte cinsel hayatın sona ermesinin andropoz dönemiyle başladığını anlatan Sipahioğlu, andropoz döneminin 60'lı yaşlarda başladığını, bu yaşa kadar erkeğin normal aktivitesini sürdürebileceğini vurguladı.

Prof. Dr. Sipahioğlu, erkeğin her yaşta cinsel sorunlar yaşayabileceğine de değinerek, sekse giden yolun mideden ve kafadan geçtiğini söyledi.

Midesi ve kafası sağlam olmayan, sürekli ağrıyan, hazımsızlık yaşayan ve gaz yapan mide ile sorunlu kafaya sahip olan erkeklerin cinsel hayatının başarılı olamayacağını ifade eden Sipahioğlu,

'Atalarımız, kalbe giden yolun mideden geçtiğini söylerler. İşte bu sözün altında yatan asıl gerçek de budur. Seks, sevgi ile doğrudan ilgilidir. Sağlıklı seks ilişkisi olan çiftler birbirlerine daha bağlı ve daha sevgi doludur.' diyerek sözlerini tamamladı.
Yayın tarihi: 12.09.2001
853
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.