Sağlık

Yorgunlar kolay risk alır

Yorgunlar kolay risk alır

Uykusuzluk mu çekiyorsunuz? Bunun olumsuz sonuçlarına katlanmak istemiyorsanız, ciddi kararlar vermeniz gereken yerlerden uzak durun.

Güncellenme tarihi:
Hatalardan ders almalı 'Gözlerinizin kapanmaması', kötü kararlar almanıza, yanlış seçimler yapmanıza ve beyninizin 'hatalardan ders çıkaran' bölümünde çanların çalmasına neden olabilir. Hata yaptırıyor Uykusuzluk aslında içmek gibidir ve kendinizi ne kadar iyi hissederseniz hissedin; çok fazla alkol sizi hiçbir konuda daha iyi yapmaz! Yapılan araştırmalar; uykusuzların kumar oynarken alkollülere oranla daha fazla çok hata yapıp, daha az öğrendiklerini gösteriyor. • Uykusuzluk; beyindeki kötü karar ve kayıplardan ders çıkarılmasını sağlayan bölümün daha az çalışmasına neden olur. Pişmanlıkla ilgili duyguların gelişmesini de engelliyor. • Yeterli uyku uyumak ise tüm bunları tersine çevirebiliyor. Doğru miktarda uyku; zayıf kalmanıza yardımcı olup diyabet geliştirme riskinizi azaltır. Prof. Dr. Mehmet Öz / Sabah Bu galerilere de bir göz atın!
Yayın tarihi: 09.01.2009
757
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.