Sağlık

'Türk erkekleri botoksu sevdi'

'Türk erkekleri botoksu sevdi'

Botoks zamanla pek çok estetik cerrahi yöntemin yerini aldı. Türk erkekleri dünyada en fazla botoks yaptıran erkekler.

'Botoks kası felç etmez'
Medikal Estetik Uzmanı Dr. Cansen Yeni, botoksun kötü şöhretini, tıp dünyasındaki karalama kampanyalarına bağlıyor ve açıklıyor: 'Botoks ne yılan ne fare zehridir. Kası felç etmez'. Dr. Cansen Yeni, botoksun zamanla pek çok estetik cerrahi yöntemin yerini aldığını ve Türk erkeklerinin dünyada en fazla botoks yaptıran erkekler olduğunu da sözlerine ekliyor

Tüm dünyada estetik için harcanan para hızla çoğalıyor. Estetik, artık sadece göz önündeki kişilerin yaptırdığı bir uygulama olmaktan çıktı. Ev kadınları bile taksitle estetik yaptırabiliyor. Günümüzde, tüm dünyada en çok tercih edilen estetik yöntemlerin başında ise botoks geliyor.

Bizde 'botoks' denince akla gelen ilk isimlerden birisi de Medikal Estetik Uzmanı Dr. Cansen Yeni. Kendisi aynı zamanda cemiyet hayatı ve televizyon dünyasının önde gelen isimlerinin 'botokscusu' olarak da biliniyor. Ancak onun tek özelliği botoks konusundaki uzmanlığı değil.

Aynı zamanda Fashion Tv'de, tüm dünyadan estetik trendlerin anlatıldığı programın da yapımcısı ve sunucusu. At, hız ve araba merakı ise pek çok hobisi arasından gözümüze ilk çarpanlar. Düzgün fiziği ile göz dolduran ve kendisine de botoks yaptığını söyleyen 33 yaşındaki Dr. Cansen Yeni, sohbete başladığınızın beşinci dakikasında botoksla ilgili tüm önyargılarınızı yerle bir ediyor! İşte kanıtı:

Medikal Estetik nedir? Siz medikal estetik uzmanı unvanını almak için hangi aşamalardan geçtiniz?

Çukurova Tıp Fakültesi mezunuyum. Kardiyoloji eğitimi aldım ama Amerika'da geçirdiğim 2,5 yıl sonrasında Türkiye'ye dönünce hayatıma kardiyolog olarak devam etmek istemediğimi anladım. Sene 1999' O zaman Türkiye'de medikal cerrahiyle ilgili herhangi bir eğitim kurumu yoktu. Oysa estetik cerrahi ile dermatoloji arasına konumlandırılabilecek 'medikal estetik' dalı tüm dünyada hızla gelişiyordu. Medikal estetiği, cerrahi olmayan estetik yöntemleriyle ilgilenen bir tıp dalı olarak tanımlayabiliriz. Botoks, dolgu, lekelerin çıkarılması, ince kırışıklıkların giderilmesi gibi konuları içeriyor. Ben de, bu alanda eğitim için önce Fransa'ya sonra tekrar Amerika'ya gittim. Yaklaşık 3 yıl önce geri döndüm. Halen, eğitim gördüğüm 'American Academy of Anti-Aging' isimli akademinin doktorları arasındayım. Yani medikal estetiysen olmak için önce bir tıp eğitimi şart. Sonra da bu alanda uzmanlık eğitimi alıyorsunuz. Bağlı bulunduğum ve hala adına çalıştığım kurum ise Arnold Schwarzenegger, Cher, Madonna gibi pek çok starın ziyaret ettiği ve bu konuda otoriteleri belirleyen bir yer. Şimdi, İstanbul'da ortağı olduğum Hera Beauty Home isimli klinikte çalışıyorum.

Yayın tarihi: 13.05.2008
2438
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.