Mahmure

Sağlık

Erkek Sağlığı

Trafikte stresi azaltmanın yolları

Trafikte stresi azaltmanın yolları

Büyük şehirlerde yaşayanlar için trafik stresi artık içinden çıkılamaz bir hale geldi. Sakin bir müzik ve nefes alıp verme teknikleri stresi azaltabilir.

Güncellenme tarihi: 28.04.2014
Anlayış sorunu çözer mi? Trafik yoğun da olsa, karşılıklı anlayışla düzgün ilerlemek, gereksiz yere korna çalmamak ve şerit değiştirmemek stresi biraz da olsa azaltıyor. Sakin bir müzik, atıştırmalıklar ve nefes alıp verme teknikleri en zor anlarda kurtarıcı oluyor. Trafikte dikkatsiz araba kullanan diğer sürücüler de bir stres nedeni midir? Bu konuda neler yapılabilir? Gibi sorular önem taşıyor. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için trafik stresi artık içinden çıkılamaz bir hale gelmeye başladı. RealAge hem sürücüler, hem de yolcular için stres yaratan bu duruma bazı pratik çözümler bulabilmek için Anadolu Sağlık Merkezi'nden uzman psikolog Aslıhan Kurt'la konuştu. Stres kaynaklarını bulup yok etmek gerek
2096
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.