Sağlık

Sivilcelerinize veda edin

Sivilcelerinize veda edin

Sivilceli bir cilde sahip olanların doktorlarına danışarak nemlendirici kullanması gerekiyor.

Sivilce (akne) tedavisinde yalnızca tıbbi tedavi düzenlemek her zaman yeterli olmayabilir. Dermatoloji uzmanı Belma Bayraktar, "oily-free' ibareli yağsız nemlendiriciler akneli ciltlerin kullanımı için uygundur.

Bu nemlendiricilerde hayvansal ve mineral yağlar bulunmaz, silikon yağları içerir. Bu siyah nokta yapmayan, hipoallerjenik nemlendiriciler akne olguları için en uygun olanlarıdır" diyor. Peeling (cilt soyma) işleminin de akne tedavisindeki faydalı etkileri var. Dr. Bayraktar faydalarını şöyle sıralıyor.

İzlere veda edin

"Peeling işlemi sadece basit bir soyma işlemi olmayıp cildi yenileyen, hücre metabolizmasını hızlandıran, deri altı destek dokusu olan kollajenin oluşumunu destekleyen, ciltteki lekeleri ve sivilce izlerini de giderebilen, uzun vadede gençlik etkileri de olan bir yöntemdir. Siyah noktaları ve sivilcedeki keratin tıkaçları ortadan kaldırır."
Yayın tarihi: 19.02.2007
974
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.