Sağlık

Işınlarla 10 yaş gençleşin!

Işınlarla 10 yaş gençleşin!

Son yıllarda hızla yayılan ve "öğle molası estetiği" olarak tanımlanan bazı girişimler, gençleşme hayalinizin zahmetsizce gerçeğe dönüşmesini sağlıyor.

Gençlik yıllarınıza ışınlanmak ister misiniz? Cildin orta tabakasında etkili olan ve cildin kendi kendini yenileme kapasitesini ortaya çıkaran ışık ve enerji terapileri, yaklaşık 10 yaş gençleşmenizi sağlıyor. Hangisini seçeceginiz ise size kalmış...

Öğle molası estetiği
Son yıllarda hızla yayılan ve "öğle molası estetiği" olarak tanımlanan bazı girişimler, gençleşme hayalinizin daha zahmetsiz bir şekilde gerçeğe dönüşmesine olanak tanıyor.

Bunlar arasında en fazla öne çıkan ise gençleştirici ışıklar, lazerler ve radyo frekansları... Ortalama yarım saat süren ve genellikle üç dört seans tekrarlanan bu işlemlerle gençlik günlerinize "ışık hızıyla" dönmeniz işten bile değil. Bu yöntemlerin cilt gençleştirmenin yanı sıra, lekeler, damarsal lezyonlar, sivilceler ve izlerle, vücut sıkılaştırma ve selülit bakımı için de kullanıldığını hemen ekleyelim.
Işık, lazer ya da radyo frekansı...

Hem hasta hem de doktor için kolay
Fotojuvenerasyon olarak da bilinen bu terapilerin uygulamaları hem hasta hem de doktorlar açısından çok kolay. Bu teknolojilerin isimleri ve kullandıkları enerji tipleri farklı olsa da aslında temelde cilt üzerinde sağladıkları etki aynı. Hepsinde hedef, cildin orta tabakasını yani dermisi diğer dokulara hasar vermeden ısıtmak. Isınan dermis tabakası, kendi kendini tamir etme yoluna gidiyor ve kolajen üretiminde artış oluyor. Bu da cildin yenilenmesi, sıkılaşması ve daha genç bir görünüme kavuşması anlamına geliyor. Yani bir anlamda cilt, kendi kendini yenilemek için 'kandırılıyor'! Bu teknolojilerin uygulanmasına gelince...

Hasta sadece enerji kaynağının önüne oturuyor ve yaklaşık 20 ya da 40 dakika süren seansın bitmesini bekliyor. Bazen uygulama özel bir başlık yardımıyla da olabiliyor. Uygulamalar sırasında ağrı ya da acı hissedilmiyor. Bazı kişilerde uygulama sonrasında kısa süreli bir kızarıklık ya da kaşıntı olabiliyor. Bu yöntemlerin çok önemli bir özelliği de cerrahi girişimlerle kıyaslandıklarında son derece ekonomik olmaları.

Formsante dergisi
Yayın tarihi: 30.01.2008
726
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.