Sağlık

Sigarayı bırak sağlığına kavuş

Sigarayı bırak sağlığına kavuş

Britanya'da sigarayı bırakmayanın sağlığa kavuşması artık zor. Operasyondan dört hafta önce sigarayı bırakmayan hastaların ameliyatları ertelenecek.

Britanya'da sigarayı bırakmayanın sağlığa kavuşması artık çok zor. Ülkede Milli Sağlık Sistemi tarafından başlatılan uygulama gereği, operasyondan en az dört hafta önce sigarayı bırakmayan hastaların ameliyatları ertelenecek.

Doktorlar takipçisi olacak
Doktorlar da bu durumun takipçisi olacak ve hastanın gerçekten sigarayı bırakıp bırakmadığının tespit edilebilmesi için kan tahlili zorunluluğu getirilecek. Uygulamaya sigara içenlerin ameliyat sonrası nekahet dönemlerinin daha uzun sürdüğüne dair araştırma sonuçları nedeniyle karar verildiği belirtiliyor.

Ölüm riski bulunmayan hastaları kapsıyor
Uygulamayla her yıl 500 bin sigara tiryakisi hastanın sigarayı bırakmak zorunda kalacağı tahmin ediliyor. Uygulama yalnızca ölüm riski bulunmayan hastaları kapsıyor.

Sigaranın bedeninize neler yaptığını biliyor musunuz? Aşağdaki videoyu izledikten sonra paketi bir daha görmek istemeyeceksiniz!

Yayın tarihi: 15.01.2008
909
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.