Sağlık

Şifa doğada gizli

Şifa doğada gizli

Sedefi saf bitki özleri ile tedavi etmenin mümkün olduğunu vurgulayan uzman Tarkan Güveloğlu, doğada her türlü şifanın var olduğunu söylüyor.

Sedef, bir deri hastalığı ama sebebi tam olarak bilinmiyor. Kadınlarda erkeklere göre biraz daha fazla görülen bir hastalık olan sedefin bazı araştırmaların sonucu, bağışıklık sistemi ile ilişkili olduğuna işaret ediyor.

Deri hücrelerinin büyümesinin hızlanması ile cilt başkalaşıyor, bunun sonucunda deride kabarık, kırmızı ya da beyazımsı yaralar oluşuyor. Sedef yaraları çok şekiller alabiliyor ve görüntü olarak bazı hastalarda moral bozucu bir faktöre dönüşebiliyor. Her insanda farklı oluşumu var sedefin; Kiminin derisinde daire veya oval şekilde, kenarları sınırlı kabarıklar, kiminde ise gümüşi veya beyaz renkte pullanmalar görülüyor. Ya da deride oluşan plaklar birleşerek, "harita gibi" geniş yaralar meydana getiriyor.

Şifa için natürel çözüm

Çözüm olarak herkes farklı arayışlarda bulunuyor ancak son yıllarda doğal bitkilere ilginin artmasıyla sedef hastalığı için de formüller bulunmaya başladı. Klasik yöntemlerle sedef hastalığına çare uman insanların, ikinci adresi şifalı bitkiler oluyor. Bugüne kadar çok sayıda sedef hastası, bu doğal alanda deva aradı. Doğal yöntemlerle şifa arayanların sayısı Türkiye'de de oldukça fazla. 15 yıldır doğal şifayla ilgilenen, üzerinde araştırmalar yapan Tarkan Güveloğlu da, sedef ile ilgili doğal çözümlerden söz ediyor.
Yayın tarihi: 07.11.2006
1253
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.