Sağlık

Saç ektirirken sağlığınızı riske atmayın!

Saç ektirirken sağlığınızı riske atmayın!

Her 10 erkekten 7'sinin saçları dökülüyor...

Saç ektirirken sağlığınızı riske atmayın!
Saç dökülmesi günümüzde en sık karşılaşılan fiziksel problemlerden birisidir. Saç dökülmesi genellikle erkeklerde görülüyor ve bu durum kişinin psikolojisini etkileyecek şekilde rahatsızlık verebiliyor.

Durumun ciddiyeti 'her 10 erkekten 7'sinin saçlarının döküldüğü istatistiğinden de anlaşılabiliyor.

Saçlarının dökülmesine canı sıkılan kişiler bu problemlerini çözmek için çözüm ararken doktor olmayan saç ekimi pazarlamacılarının ne yazık ki tezgahına düşüyor.İnternette,apartman dairesinde hatta villalarda güzellik/saç ekimi tanımını kullanan saç ekimi pazarlamacılarının doktor olmadığı halde tv kanallarına çıkarak saç ekimi konusunda ahkam kesmeleri ve hastaların sağlıklarını tehlikeye düşürmeler bu işi iyi yapan plastik cerrahları,hastane ve cerrahi tıp merkezlerinin tepkilerine yol açıyor.


Hastane, cerrahi tıp merkezi olmayan ve merdiven altı diye adlandırılan bu ehliyetsiz kişiler kişi ve kurumlar müşterilerine güven verici vaatleriyle kandırıyorlar.

Bilimsel olarak hiçbir geçerliliği bulunmayan garanti belgesi vermek de bu sahte ekiplerin hastaların iyi niyetini istismar etmelerinde kullandıkları bir diğer yöntem.

Saç ekimi cerrahi bir işlem olup,hastane ve cerrahi tıp merkezlerinde ameliyathane ortamında plastik cerrahi ekibi tarafından yapılması kanuni bir meburiyettir.

Saç ekimi; mevcut saç açıklığı medikal diğer yöntemlerle giderilemeyecek hastaların saçsızlık sorununu gidermeye dönük yapılan cerrahi bir işlemdir. FUT ve FUE diye adlandırılan iki farklı yöntemle yapılabilir.

Saç ekimi konusunda ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler aşağıdaki linki kullanabilir veya Boğaziçi Tıp Merkezi'ne 0212 227 00 00 numaralı telefondan ulaşabilirler.

Detaylı bilgi için tıklayın!

*Advertorial'dır.

noadpop
Yayın tarihi: 15.09.2010
1665
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.