Sağlık

Prostattan utanmayın!

Prostattan utanmayın!

Prostat kanseri gelişmiş ülkelerde en sık ya da ikinci en sık, tüm dünyada ise üçüncü en sık görülen kanser türünü oluşturuyor.

Güncellenme tarihi:
Belirtiler ileri evrelerde ortaya çıkıyor Türk Üroloji Derneği açıklamalarına göre her yıl sadece Avrupa'da 346 bin yeni prostat kanseri olgusu saptanıyor. Prostat kanseri gelişmiş ülkelerde en sık ya da ikinci en sık, tüm dünyada ise üçüncü en sık görülen kanser türünü oluşturuyor. Üstelik belirtiler, ancak ileri evrelerde ortaya çıkıyor ve erken tanı büyük önem taşıyor. Şikayet olmasa da risk var 15-19 Eylül 2008 tarihleri arasında tüm Avrupa'da gerçekleştirilen Üroloji Haftası kapsamında, Türkiye için de önerilen şu: Hiçbir şikâyet söz konusu olmasa da, her erkek için risk faktörüne bağlı olarak 40 -50 yaşın üzerinde her yıl düzenli ürolog kontrolü şart! Utanıp sıkılmayın, hekime başvurmaktan kaçınmayın Erkeğin cinsel dünyası...
Yayın tarihi: 21.08.2009
3126
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.