Sağlık

Prezervatif kullanmanın en güvenli yolu

Prezervatif kullanmanın en güvenli yolu

Bir prezervatifi takarken bunun tamamen açılması ve erkeklik organının sapının tamamen örtülmüş olması garanti edilmeli.

Güncellenme tarihi:
Sağlam mı değil mi bir bakın! Prezervatifler genellikle yuvarlanmış şekilde temin edilir. Bunlar düzeltildikten sonra içerilerine ağızdan hava üfleyerek delik olup olmadığı saptanabilir. Sağlam olduğu anlaşıldıktan sonra prezervatif yine yuvarlanır ve sonra erkek organı üzerine yerleştirilir. Ucunda boşluk kalmalı Prezervatifin ucunda yaklaşık 2,5 santim boşluk kalması gereklidir. Böylece meni için yer ayrılmış olur ve ayrıca kauçuğun zorlanmasını azaltır. Prezervatif takıldığı zaman bükülerek uç kısmımda hava kalmaması elde edilir. Tamamen örtüldüğünden emin olun! Bu yapılmadığı taktirde prezervatif cinsel temas sırasında patlayabilir. Bir prezervatifi takarken bunun tamamen açılması ve erkeklik organının sapının tamamen örtülmüş olması garanti edilmelidir. Cinsel temasa başlanmadan önce prezervatif bolca pelte veya kremle yağlanmalıdır. Böylece sürtüşmeden ileri gelecek acılar önlenecek ve prezervatifin patlama tehlikesi azalacaktır. Meni sızmasına dikkat! Cinsel temastan sonra erkeklik organı tamamen sönmeden bunu dölyolundan geri çekmesi gerekmektedir. Bu yapılmadığı taktirde prezervatiten meni sızması tehlikesi meydana gelebilir. Erkek kendisini çektiği zaman eliyle prezervatifin üst kısmını sıkıca tutması gereklidir. Böylece kayarak çıkmasını ve dölyolu içerisinde kalmasını önler. Keyifli seks için bu tüyoları bir yere not edin!
Yayın tarihi: 05.03.2009
29092
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.