Sağlık

"Krizde ilk önce sigaradan kurtulun"

"Krizde ilk önce sigaradan kurtulun"

Sigara sadece sağlığa değil,ülke ekonomisine, sosyal çevreye ve doğaya da zarar veriyor. Bugün ilk adımı atın ve bırakın!

Güncellenme tarihi:
Bugün sigarayı bırakın! "20 Kasım Dünya Sigarayı Bırakma Günü'' dolayısıyla bir demeç veren Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Balcıoğlu, yasanın işe yaradığını ve sigara tüketiminin azaldığını belirtti. Kriz zamanlarında tasarruf edilmesi gerektiğini belirten Balcıoğlu, "Krizde ilk önce sigaradan kurtulun" tavsiyesinde bulundu. Prof.Dr.İbrahim Balcıoğlu dünyada yaşanan ekonomik kriz nedeniyle tasarruf önlemlerinin arttığını,bu sebeple Zaruri ihtiyaçların haricinde tasarrufa giden dünya ülkelerinde Sigara,Alkol tüketiminde ciddi azalmalar görüldüğünü söyledi. Yeni yasa işe yaradı Balcıoğlu ülkemizde 19 Mayıs 2008 tarihinde yürürlülüğe giren 4207 sayılı yasa ile birlikte sigara tüketiminde ciddi azalma olduğuna dikkat çekerek, ekonomik kriz ile birlikte sigara kullanım oranlarının daha da aşağı düşeceğine inandığını belirtti. Sigaranın ettikleri...
Yayın tarihi: 20.11.2008
2441
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.