Sağlık

Grip aylarındayız...

Grip aylarındayız...

Grip ayları bunlar! Tedavi edilmediği takdirde bağışıklık sistemini zayıflatarak ölüme neden olabilecek gribi önlemenin yolu, grip aşısı yaptırmak.

Güncellenme tarihi:
En iyi önlem aşı olmak Küresel ısınmanın ve etkilerinin yeni mikroplar çoğaltarak olası grip salgınlarını daha da arttıracağını belirten Kadıköy Şifa Hastanesi doktorlarından dahiliye uzmanı Dr. Deniz Hızlıbacak; alınacak en iyi önlemin grip aşısı olduğunu belirtiyor. Sonbaharla birlikte artış var Sonbaharın gelişiyle grip vakalarında ciddi bir artış gözlemlendiğini söyleyen Dr. Deniz Hızlıbacak; "Grip aşısı canlı olmayan viral aşıdır ve içeriği düzenli olarak Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenir. Yeni salgınlar bekleniyor Her yıl yeniden hazırlanan aşıda, o yıl toplumda görülmesi beklenen en olası üç virüs bulunur. 1889 yılından bu yana dünyada beş kez pandemi (tüm dünyayı etkileyen salgın) görülmüştür ve dünyayı yeni salgınlar beklemektedir. Şifa niyetine...
Yayın tarihi: 01.10.2008
2112
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.