Sağlık

Estetik için ölüyorlar!

Estetik için ölüyorlar!

Uzmanlara göre erkekler arasında estetik yaptırma oranı artıyor.

Ebru Şallı'nın eşi Harun Tan, arabeskin babası Orhan Gencebay, Roman havalarının prensi Adnan Şenses derken, estetik çılgınlığı erkekler dünyasında hızla yayılıyor. Bir dönem sadece Ajda Pekkan'ın yüz gerdirme ameliyatlarının konuşulduğu Türkiye'de estetik operasyonlar erkekler arasında da bir salgın halini almaya başladı. Burun küçültme ameliyatlarıyla başlayan erkek estetiği, göbek yağlarını aldırmaktan gözaltı torbalarını yok etmeye ve yüz derisini toplamaya kadar vardı.

İşadamları gerdiriyor

Ünlülerin estetikçisi olarak adını duyuran Dr. Nazım Durak, özellikle son bir yılda yüzde 30'a varan artışla erkek estetiğinde patlama olduğunu belirtirken, bunun nedenini ekonomik krizin etkisinin azalmasına bağlıyor. Sanat ve iş dünyasındaki isimlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği estetik operasyonlarda sanatçı erkekler daha çok gözaltı ve çevresine operasyon yaptırırken, işadamları çene altı derilerini toparlatıp göbeklerine silikon yaptırıyor.

Erkek estetiğinde en yeni moda ise, kaslı ve vücut çalışmış gibi bir vücuda sahip olmak isteyenlerin, göğüslerine silikon taktırması ve penis büyütme ameliyatları... Estetik cerrah Prof. Dr. Onur Erol'un söyledikleri de Dr. Durak'la paralellik gösteriyor.

Yayın tarihi: 10.10.2006
1769
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.