Sağlık

Erkekler estetiği benimsedi!

Erkekler estetiği benimsedi!

Yıllardır güzellik uğruna birçok yöntemi deneyen kadınlar, ellerinden düşürmedikleri "aynaları" erkeklere kaptırdı.

"Metroseksüellik" kavramının gün geçtikçe yerleşmesiyle, erkekler de estetisyenlerin kapısını çalmaya başladı.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Cengiz Ersezen, yaptığı açıklamada, son 4 yılda estetik ameliyat olan erkek sayısının neredeyse yüzde 200 oranında arttığına dikkati çekerek, erkeklerde de estetik ameliyat alışkanlığının giderek yaygınlaştığını söyledi.

Estetik cerrahi denilince akla ilk olarak kadınların geldiğini, estetik, güzellik, bakım gibi konuların kadınlarla özdeşleştiğini hatırlatan Ersezen, ancak artık günümüzde erkeklerin de en az kadınlar kadar estetiğe ilgi duyduklarını ifade etti. Ersezen, ''Zamanımızda bakımlı erkeğin daha revaçta olduğu göz önüne alındığında, erkeklerin de tıraşını olmuş, duşunu almış, losyonunu sürmüş halden, aynaya bakınca rahatsız eden tarafları düzeltmeye terfi etmesini çok görmemek gerekir'' dedi.

Günümüzde görüntünün öneminin artması, iş yaşamından sosyal yaşama kadar her alanda ilk izlenimin belirleyici hale gelmesi, metroseksüellik kavramının yaygınlaşmasının erkekleri de estetiğe yöneltmeye başladığına işaret eden Ersezen, kadınlara yapılan ameliyatların değişik formlarıyla erkeklere de uygulandığını söyledi.
Yayın tarihi: 23.01.2007
1644
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.