Sağlık

Erkek nesli tükenecek!

Erkek nesli tükenecek!

Üreme teknolojisinde kaydedilen gelişmeler, önümüzdeki yüzyıllarda erkek neslini kurutacak. Kadınlar ise dünyanın tek hâkimi olacak...

Dengeler hızla değişiyor

ERKEK sağlığı konusunda dünyanın en önde gelen otoritesi sayılan Viyana Üniversitesi profesörlerinden Siegfried Meryn, hızla gelişen teknoloji ve değişen toplumsal roller yüzünden erkeklerin soyunun tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Son 25 yılda meydana gelen radikal toplumsal değişime dikkat çeken Prof. Meryn, kadının artık daha dominant bir konumda olduğunu vurguladı.

Teknoloji sonlarını hazırladı

Bu etkenlere, "sperm bankalarının kurulması", "tüp bebek yönteminin geliştirilmesi", "bebeğin cinsiyetinin önceden belirlenmesi" ve "sperm olmadan döllenme" gibi yeniliklerin de ilave edilmesiyle erkeklerin zayıf duruma düştüğünü kaydeden bilim adamı, sözlerini şöyle noktaladı: "Erkekler değişen koşullara ayak uyduramıyor ve gururları kırıldığı için kendilerini ihmal ediyorlar."

Yayın tarihi: 03.11.2001
795
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.