Sağlık

Ciltteki lekeler losyondan olabilir

Ciltteki lekeler losyondan olabilir

Makyaj temizleme ürünleri, tıraş losyonu ve kolonya gibi alkol içeren kozmetik ürünleri güneşin etkisiyle ciltte kalıcı lekelere neden olabiliyor.

Trakya Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adnan Görgülü, alkol içeren kozmetik ürünlerinin güneşin etkisiyle ciltte kalıcı lekelere neden olabileceğini belirterek uyardı.

Küresel ısınmanın cilt kanserini tetiklediğini, güneşin zararlı ışınlarından mümkün olduğunca korunmamız gerektiğini belirten Prof. Dr Adnan Görgülü, cilt sağlığı için bilinçli davranılması gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Adnan Görgülü, "Güneşli havalarda dışarı çıkarken elinize, yüzünüze makyaj temizle ürünleri, tıraş losyonu ve kolonya gibi alkollü kozmetik ürünleri kullanmayın. Bu malzemelerin cildinizdeki etkisi geçtikten sonra dışarı çıkın. Alkollü ürünler güneşin de etkisiyle ciltte kalıcı lekelere yol açabilir" dedi.
Yayın tarihi: 28.04.2007
1060
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.