Sağlık

Boyu değil işlevi önemli

Boyu değil işlevi önemli

Penis boyu sıralamasında İtalyanlar ortalama 9 cm ile ilk sırada, ikinci sırayı 8.8 cm ile Amerikalılar kaptı.

Hong Kong Union Hastanesi Üroloji Merkezi Müdürü Chan Lung-wai'nin liderliğindeki araştırma ekibi, genellikle kısa boylu olan Uzakdoğulu erkeklerin penis boylarıyla uzun boylu olarak bilinen Batılı erkeklerin penis boylarını karşılaştırdı ve Batılı erkeklerin daha uzun penisli oldukları inancının asılsız olduğunu ortaya çıkardı.

Hong Kong'ta geçen yıl ekim ayından itibaren 5 ay boyunca, yaşları 23 ile 93 arasında değişen 148 gönüllü Çinlinin penis boylarını ölçen bilim adamları, Çinli erkeklerin ereksiyon hali dışında ortalama 8.46 cm penis boyuna sahip oldukları sonucuna ulaştı.

Reuters'in haberine göre araştırmanın sonucunu diğer ülkelerde yapılan benzer araştırmalarla kıyaslayan Chan Lung-wai ve ekibi, sonucun gayet olumlu olduğunu belirtti. Penis boyu sıralamasında İtalyanlar ortalama 9 cm ile ilk sırada yer alırken, ikinci sırayı 8.8 cm ile Amerikalılar kaptı. Almanların 8.6 cm, İsraillilerin ise 8.3 cm ortalama penis boyuna sahip oldukları belirtilen listede Türkler 7.8 cm ile 7.35 cm'lik penis boyuna sahip olan Filipinlilerin önünde yer aldı.

Penis boyu ile insanın boyu arasında bir ilişki olmadığını belirten Lung-wai, yaşlanma ve şişmanlamanın kan damarlarını değiştirdiğini ve bunun penis boyunu etkileyebileceğini söyledi.

İşte sonuçlar

İtalyanlar 9.0 cm

Amerikalılar . . 8.8 cm

Almanlar 8.6 cm

Çinliler 8.4 cm

İsrailliler 8.3 cm

Türkler 7.8 cm

Filipinliler 7.3 cm
Yayın tarihi: 26.04.2005
1372
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.