Sağlık

Bilgisayar sendromuna dikkat!

Bilgisayar sendromuna dikkat!

Bilgisayar Görme Sendromu göz kırpma miktarının ve gözyaşının azalmasına bağlı olarak görme bulanıklığı ve batma, yanma hissi gibi şikayetlere yol açıyor.

Güncellenme tarihi:
Görme bulanıklığı ve batma Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Suat Hayri Uğurbaş, bilgisayar ekranına uzun süre bakan kişilerde oluşan 'Bilgisayar Görme Sendromu' nun göz kırpma miktarının ve gözyaşının azalmasına bağlı olarak görme bulanıklığı ve batma, yanma hissi gibi şikayetlere yol açtığını söyledi. Artış var Gelişen teknolojinin günlük hayatımıza büyük kolaylıklar getirmekle beraber, sağlığımız üzerinde de bazı olumsuz etkilere de neden olduğunu anlatan Prof. Dr. Uğurbaş, "Son yıllarda artık hemen her çalışma masasının üzerinde yerini alan bilgisayarlar pek çok işlemin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlarken, aynı zamanda bir eğlence, haberleşme aracı olarak da giderek daha çok zamanımızın ekran karşısında geçmesine neden olmuşlardır. Bu durumda bilgisayar kullanıcılarının görme problemlerinde de artış gözlenmektedir" dedi. Göz sağlığı hakkında ne biliyorsunuz?
Yayın tarihi: 29.07.2008
2249
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.