Sağlık

Beyin tümöründe ömür uzatan aşı

Beyin tümöründe ömür uzatan aşı

Beyin tümörü türlerinin en sık rastlanan ve en tehlikelisi olan ''glioblastoma'' tümörü hastalarının yaşam süresinin, bir aşıyla 2 katına çıkarılabilir.

Güncellenme tarihi:
Deneyler de destekliyor Kuzey Carolina'daki Duke Üniversitesinden John Sampson, Amerikan Klinik Onkoloji Birliği'nin (ASCO) Chicago'da düzenlenen 44'üncü yıllık konferansında bu aşının testleri hakkında bilgi verdi. Aşının ileri derecede "glioblastoma" tümörü hastası olan 23 kişi üzerinde denendiğini belirten Sampson, bu kişilerin teşhisin konulmasından sonra 33 ay yaşadıklarını söyledi. Standart tedavide yaşam süresi kısa Sampson'a göre, bu tümörün görüldüğü, şu anki standart uygulamayla tedavi edilen hastalar ortalama 14 ay yaşayabiliyor. Aşıyla ilgili araştırmada, aşının tümörün tıbbi müdahaleyle alındıktan sonra yeniden ortaya çıkmasını da geciktirdiği ortaya çıktı. Aşılanan hastalarda tümörün ortalama 16,6 ay sonra yeniden ortaya çıktığı, aşılanmayanlarda ise ortalama 6 ay sonra tekrar görüldüğü kaydedildi. Kontrol merkezine iyi bakmalı. Oradaki sorun tüm vücudu olumsuz etkiliyor.
Yayın tarihi: 08.10.2008
1780
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.