Sağlık

Amansız hastalığa doğadan destek

Amansız hastalığa doğadan destek

Kanser, son yıllarda insanların en çok korktuğu hastalıklar arasında yer alıyor.

Kemoterapi, radyoterapi gibi klasik uygulamaların yanında, tamamlayıcı tıp devreye daha fazla giriyor son yıllarda... Ancak bitkilerle tedavi deyince, hemen akla hastalığın pençesine düşmüş, kıvranan ve bütün ümidini tüketmiş bir insan gelmemeli.

Günümüzde insanlar bu hastalığa yakalanmadan ya da henüz hastalık başlangıç aşamasındayken de önlemler alıyor. Şu unutulmamalı; İnsanlar bu tip yollara ne kadar genç (ve geç kalmadan) başvururlarsa, kurtulma şansı da yüzde 40-60 oranında artabiliyor.

Ailede kanser vakası varsa

Bu görüşü savunan Herbalist Tarkan Güveloğlu kansere karşı bağışıklık sistemini güçlendirebilmenin önemini anlatıyor: Kansere yakalanmadan önceki koruyucu, tamamlayıcı tıbba başvuran insanların ailesinde bir kanser öyküsü bulunduğunu, bu insanların, bitkilerle tedaviye ilgi gösterdiğini vurguluyor.

Güveloğlu'nun alternatif olarak sözünü ettiği onlarca bitki var: Kansere karşı dünyada bitkilerden yararlanma en üst seviyelerde. Artık devlet destekli klinikler açılmış durumda. Geçtiğimiz günlerde, Kanal D televizyonunda da yurtdışındaki tamamlayıcı tıp kliniklerindeki onlarca yöntem, birkaç gün peş peşe verildi.

Dünyada elbette refleksolojiden, tuz odalarına kadar bir çok farklı yöntemle bu amansız hastalığa karşı savaş açılmış durumda. Bitkiler de başı çekiyor bu yollar arasında. Sarmısak, gingko biloba, ekinezya, soya, ginseng ve üzüm çekirdeğinin adı telaffuz ediliyor. Ülkemizde ise ısırgan, alternatif tedavi amaçlı en çok kullanılan
bitki.

Klasik tıpla birlikte

Herbalist Tarkan Güveloğlu kansere karşı bitkisel tedaviyi uyguladıklarını ancak klasik tıbba hiçbir zaman karşı bir tutum almadıklarını özellikle söylüyor. Zaten kendisine başvuran hastalar ellerinde doktor raporuyla geliyorlar.
Yayın tarihi: 10.02.2007
1964
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.