Sağlık

Zayıflama tozuyla kilolara elveda

Zayıflama tozuyla kilolara elveda

Bitkisel zayıflama tozu, yemekte alınan yağların vücuttan daha kolay atılmasını sağlıyor.

Kilo vermek isteyenlerin en büyük sorunu yağları yakamamak. Herbalium'un ürettiği zayıflama tozu, bedendeki yağları eriterek, gerçek zayıflamayı sağlıyor. Ayrıca, saf bitki özleri içeren "zayıflama damlası" ile kilo verme süreci hızlanıyor.

Şişmanlık sadece estetik sorunu değil. Artık bütün dünyada bir hastalık olarak kabul ediliyor. Önemsenmesi gereken bir ciddi bir sorun. Çünkü aşırı kilon kanser, kalp, diyabet ve tansiyon gibi önemli hastalıklara davetiye çıkarıyor. Aynı zamanda şişmanlık, psikolojik çöküntülere neden olan bir durum. Neden- sonuç ilişkisine bakıldığında şişmanlığın ilk nedeni fazla kalori almak. Günlük harcadığımız enerjiden daha fazla alınan kalori, vücutta yağ olarak depolanıyor ve bize "kilo" olarak geri dönüyor. İnsan bedenindeki hormonsal düzensizlikler ve troid bezi sorunları da kiloya neden olabiliyor.

Şişmanlık bir dert, kurtulmak başka bir dert. Düzenli beslenme ve egzersizle birlikte zayıflamak mümkün olabiliyor. Ama bir çok insanın metabolizması bunlarla da harekete geçmediği, ağır çalıştığı için, ekstra ürünler kullanarak zayıflamayı gerçekleştirebiliyorlar. Bu ürünlerin çoğu piyasada farklı adlarla mevcut. Ama insanlar yanlış bilgilendirildiği için, bu ürünler zayıflamaya geçici çözümler bulabiliyor. Örneğin, "zayıflama çayı" adıyla aktarlarda ve marketlerde hayli ürün satılıyor. Ama kısa zamanda hızla kilo verdireceği söylense de, sonuçlar pek olumlu seyretmiyor. Bu çayların içeriğine baktığımız zaman idrar söktürücü, bağırsak ve böbrek çalıştırıcı otlarla karşılaşıyoruz. Bu çaylar kullanıldığı zaman vücuttan hızlı bir şekilde su atılıyor. İnsan vücudunun yaklaşık yüzde 70'i su olduğu için bu bitkisel çayları 1 hafta kadar kullandığımızda vücuttan yaklaşık 4-5 kilo kadar suyu dışarı atıyoruz. İşte "kilo verme yanılsamasını" işte böyle yaşıyoruz. Çünkü dışarı atılanlar yağ değil su!

Tok tutucu özellik

Ataşehir'de sağlıklı beslenme ve doğal sağlık üzerine faaliyet gösteren Herbalium Doğal Ürünler Merkezi'nin müdürü Volkan Kurt, kilo vermek isteyenlerin bu ve buna benzer sorunlar üzerine şikayet ettiklerini ve bunlardan dolayı, daha etkili bir çalışmaya gittiklerini anlatıyor. Merkez, sağlıklı yaşam ve zayıflamayla ilgili bir çok bilgiyi www.herbalium.net adlı sitede yayınlıyor. Bu alandaki her türlü bilgiyi daha geniş olarak meraklısına aktarıyor. Son olarak ürettikleri ürün ise kilo sorunu olanların ilgi odağında. Bu yeni ürünün en önemli özelliği, içeriğinde "yağ yakıcı" şifalı bitkilerin bulunması. Bunun çay değil, "toz" olduğuna dikkat çeken Volkan Kurt, zayıflamak için, her yemekten 15-20 dakika önce bir yemek kaşığı dolusu "bitkisel zayıflama tozu"nun alınması gerektiğini vurguluyor. Bitkisel tozun, üç öğün, bir kase yağsız yoğurda karıştırılarak yenmesi öneriliyor. Üzerine bir su bardağı su içildiğinde, bu karışım hem tok tutuyor hem de barsakları çalıştırıyor. Öte yandan yemekte alınan yağların da vücuttan daha kolay atılmasını sağlıyor. Bu karışımın içerisinde kesinlikle sinemaki gibi boşaltım sistemini aşırı çalıştıran bitkiler yok. Tam tersi "yan faydası" var. Yüksek kolesterolü düşürüyor, tansiyona faydalı oluyor.

Zayıflama damlası

Herbalium'un ürettiği zayıflama tozu "Z-34" adını taşıyan "Bitki özü damlası" ile birlikte kullanılırsa, daha olumlu sonuçlar çıkıyor ortaya. Sabah ve akşam yarım çay bardağı su içerisine 10 damla damlatılarak içilmesi gereken "Zayıflama damlası" vücuttaki yağların atılmasını kesinlikle hızlandırıyor. Volkan Kurt, "Bahsettiğimiz bu formül ile ayda 4-6 kilo vermeniz mümkün. 100 kilo'nun üzerinde olan kişilerin 8 kiloya kadar indiği görüldü.. Uzun süre kullanılmasının da herhangi bir sakıncası yok" diyor.

Herbalium'un yöneticisi, bu arada iştahı çok açık olan kişilere de bazı önerilerde bulunuyor; "Öğlen ve akşam yemeklerinde bol malzemeli (marul, salatalık, domates, maydanoz, yeşil soğan, havuç gibi) bir salata hazırlayın. Bir yemek kaşığı kadar zeytinyağı ve 1 adet limon sıkın. Sirke de koyabilirsiniz. Sıcak yemeklerinize başlamadan önce sadece bu salatayı yavaşça ve iyice çiğneyerek bitirin. Bu salatayı yeme esnasında vücudun doyma mekanizması işlemeye başladığından, diğer yemekleri daha az yiyeceksiniz. Hem de yediğiniz salata bağırsaklarınızın çalışmasını hızlandıracak. Ayrıca sabahları ılık limonlu su içmek de faydalı. Fakat zayıflatıcı etkisi yok. Sadece bağırsakları ve böbrekleri temizleyici özelliğe sahip."

Nasıl kullanılır?

Sabah, öğle ve akşam yemeklerden 15-20 dakika önce bir yemek kaşığı dolusu bitkisel zayıflama tozu, bir kase yağsız yoğurda karıştırılarak yeniliyor. Üzerine bir su bardağı su içiliyor. Bu karışım hem tok tutacak, hem barsaklarınızı çalıştırıyor. Yemeklerden alınan yağların da vücuttan daha kolay atılmasını sağlıyor. Z-34 bitki özü damlası ise sabah akşam yarım çay bardağı su içerisine 10 damla damlatılarak içiliyor. Bu damla, vücuttaki yağların atılmasını kesinlikle hızlandıran bir özelliğe sahip.

Herbalium Doğal Ürünler Merkezi
Ataşehir Bulvarı 38. Ada 3-4 Blok No:22
Ataşehir-İstanbul
0216 456 64 94
0216 456 73 63
info@herbalium.net
Yayın tarihi: 21.01.2006
16036
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.