Sağlık

Yorulmadan sıkı kalçalara sahip olun!

Yorulmadan sıkı kalçalara sahip olun!

İstediğiniz gibi bir vücuda sahip olmak için ille de kilometrelerce koşup, yorucu hareketler yapmanız gerekmiyor. Vücudunuzun belirli bölgelerine odaklanan hareketler sayesinde terlemeden forma girebilirsiniz.

Güncellenme tarihi:
İşte kalçalarınızı istediğiniz hale getirmek için düzenli olarak yapmanız gereken 3 basit hareket. Aşağıdaki hareketleri her gün yapmaya özen göstermelisiniz.

Koşu pozisyonu.
Koşu pozisyonunda yani sol bacağınızı öne doğru, sağ bacağınız arkada parmaklarınızın üzerinde, topuğunuz havada, iki eliniz belinizde durun. Sağ parmaklarınızın üzerine gergin bir şekilde durmaya çalışın. Bu hareketi diğer bacağınız için de yapabildiğiniz kadar tekrarlayın.

Bacağınızı gerin
Kollarınız yere dik, dizlerinizin ve kollarınızın üzerinde (dört ayak üzerinde durur gibi) yüz aşağı durun. Sağ bacağınızı gergin tutarak arkaya doğru uzatmaya çalışın. Bu hareketi diğer bacağınız için de uygulayın. Duruşunuzun gergin olmasına özen gösterin. Bu hareket bacak ve kalça kaslarınızı çalıştırmaya yarar. İlk zamanlarda bu hareketi her bacak için 10 kez yapabilirsiniz. Fakat daha sonra bu sayıyı arttırmanız gerekir.

Ayağınızı çapraz şekilde kaldırın
Eliniz belinizde dik durun. İlk önce sol bacağınızı gergin ve dik bir şekilde geri doğru kaldırmaya çalışın. Sonra diğer bacağınızı yapın. Kaslarınızın çalışmasını ve güçlenmesini sağlayan bu hareketleri düzenli olarak her gün 5 dakikanızı ayırarak yapın.Diyetle ilgili diğer haberler burada!

Yayın tarihi: 29.01.2009
1550
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.