Sağlık

Yo-Yo diyetçiler

Yo-Yo diyetçiler

Yaz gelince herkesi bir diyet telaşı sardı. Aslında bu diyet salgını sadece sıradan kişiler için geçerli değil. Gösteri dünyasının ünlüleri de yılın 12 ayını kilo sorunlarıyla savaşarak geçiriyor.

İçlerinden bazıları, bir süre diyet uygulayıp sonra pes ediyor. Eski kilolar yerine gelince, diyet faslı yeniden başlıyor. Onlar 'Yo-Yo diyetçiler!'

Hayat boyu savaş

Bir dönem anoreksiya ve bulimiya gibi hastalıklarla bile mücadele eden 38 yaşındaki Janet Jackson, 2000 'de profesyonel yardım için beslenme uzmanına başvurdu. Bu sayede dört beden inceldi. 2003'te tekrar kilo aldı, 'Damita' albümünün satışa çıktığı günlerde ise aldıklarını vermeye başladı. Görünüşe göre kilo sorunu bir ömür de sürecek.

Makarna düşmanı Sharon

Sharon Stone, 1992'de rol aldığı 'Temel İçgüdü' filmi sayesinde sinema dünyasının en güzel, en çekici kadını olarak isim yaptı. Ünlü yıldız, 1998'de Phil Bronstein ile evleninceye kadar inceliğini korudu. Fakat evlendikten sonra yemek yemeyi çok sevdiğini anladı; özellikle de makarnayı. O dönemde 10 kilo şişmanladı. Kocasından boşanmadan önce beyin kanaması geçirmesi, yıldızın aklını başına getirdi. Fazla kilolarından kurtulmak zorundaydı. Sharon Stone şimdi eski formuna kavuşmuş durumda...

Her şey rol uğruna

Renee Zellweger'ın durmadan zayıflayıp kilo alması kendi suçu değil. 2001 yılında 'Bridget Jones'un Günlüğü'nü çevirirken filmciler, yıldıza en az 10 kilo şişmanlaması gerektiğini söylediler. Genç oyuncu da kilo alabilmek için elinden geleni yaptı. Daha sonra 'Chicago' filminin çekimlerine başlamadan hızlı bir diyet programı uygulayarak inceldi. Bir daha kilo almaya tövbeliydi. Ancak 'Bridget Jones'un Günlüğü'nün ikinci bölümünde rol alması teklif edilince, tövbe unutuldu. Şu sıralarda, o kiloları vermekle meşgul.

Artık sığamıyor

Genç aktör Matt Leblanc, Hollywood'da iş aradığı dönemlerde parasızlıktan yarı aç yarı tok gezmişti. Şöhrete ulaşınca, eski günlerin acısını çıkardı ve kısa sürede 110 kiloya ulaştı! Artık eski pantolonlarına sığmayan aktör, önceleri bunu pek önemsemedi. Fakat kendi adına bir TV programı hazırlaması gündeme gelir gelmez diyete başladı. Şimdilerde kilolar birer birer eksiliyor.

Aburcubur kralı

ABD eski Başkanı Bill Clinton, çocukluğundan beri aburcubura meraklı. 1992'de başkanlık seçimlerine hazırlanırken de ayaküstü karın doyurmaya iyice alışmış, o dönemde tam 13 kilo almıştı. Başkanlığı süresince durmadan kilo alıp verdi. Koltuğu bıraktıktan sonra iyiden iyiye göbek bağladı. Ama durumunun hiç de parlak olmadığını fark etmesi zaman almadı. Sonunda uzman denetiminde egzersiz ve diyetle fazla kilolardan kurtuldu. Aburcubura da eskisi gibi yüz vermiyor şimdilerde.

Rekor onda

Eski manken ve oyuncu Anna Nicole Smith, yıllarca kilo problemi yaşadı. Sık sık kilo alıp verdi. Bir ara 115 kiloya kadar çıktı. Şimdilerdeyse ibre 70'i gösteriyor. Güzel sarışının bu mucizeyi nasıl gerçekleştirdiğine gelince... Smith, doktor kontrolü altında bazı iştah kesici haplar kullanıyor. Bu sayede sıkı bir diyet uygulamak ona zor gelmiyor. Ancak iştah kesici hapların uzun süre kullanılmasının sakıncalı olduğu düşünülünce, eski kiloların alınmaya başlamasının an meselesi olduğu da ortaya çıkıyor.
Yayın tarihi: 16.07.2004
939
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.