Sağlık

Yeşil çayın gizli faydaları

Yeşil çayın gizli faydaları

Yeşil çay sadece kaynatılıp içmek için değildir. Sağlığın için ondan daha fazla yararlanmak istiyorsan, mutfakta yaratıcılığını gösterme zamanı...

Güncellenme tarihi:
Yeşil çayın gizli faydaları

Yeşil çayı sadece bir japon restoranında yemeğin üstüne sindirim amacıyla içtiysen, onun pek çok farklı lezzetlii halini kaçırmışsın demektir. The Tea Enthusiast' s Handbook: A Guide to the World' s Best Teas kitabının yardımcı yazarı Mary Lou Heiss, 'Bütün yeşil çay türlerinin kökeni kamelya bitkisidir, fakat son noktada aroma ve tadını veren yetiştiği yer ve işleme biçimidir' diyor. Daha şaşırtıcı bir şey duymakl ister misiniz? Asya ülkelerinde yeşil çay, yemek tariflerinde çok yaygın kulllanılan bir malzeme olarak karşımıza çıkıyor. Diyetinde bu güçlü besini dahil etmenin harika bir yolu! En bilinen altı farklı yeşil çayın özelliklerini ve onları mutfağında nasıl kullanacağına dair ipuçlarını senin için derledik.

Neden yeşil?
Yeşil çay mayalanma işleminden geçmez (siyah çay ise geçer). Bu nedenle ' katetin' dediğimiz kanser savaşçısı antioksidan maddeleri çok daha fazla oranda içerir.


Yeşil çay türlerini ve gizli faydalarını öğrenmek için tıklayın!

Yayın tarihi: 12.09.2011
2157
dahafazlası
YORUMLAR

ben.faydasını.görmedim

fatma.çoban 28.11.2011 20:05:51

yeşilçay benm tüm yorgnlugmu aldı

serpil öz 05.11.2011 15:08:54

yeşil çayı içiğimden beri kendimi çok zinde hissediyorum.

zelal 15.09.2011 21:10:37

yeşil olan herşey güzel ve saglık için faydalıdır ama insan oglu hep kırmızıyı dercih ediyor bilseydiki daha fazla yaşayacak ve saglıklı olacak o zaman anlardı hayatın ne kadar da anlamlı oldugunu yeşilliklerle

birol kara 21.07.2011 15:42:29
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.