Sağlık

Yeni yıla formda girin!

Yeni yıla formda girin!

Gün boyunca aldığınız kaloriden sadece 500 kalori eksilterek, haftada yarım kilo verebilir, yeni yıla yepyeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Güncellenme tarihi:
Yeni yıla formda girin!
Kilo vermeye çalışıyorsunuz. Ancak şimdiye kadar günlük olarak tükettiğiniz belli başlı tatlardan da vazgeçmek istemiyorsunuz, öyle değil mi? Problem değil.

Bir şeyden mahrum kalma hissi, diyet yapanlar için kötüdür. Günde 500 kaloriden daha fazlasını kesmek metabolizmanızı yavaşlatabilir. Bu da cesurca başlanmış diyetleri bile yersiz bir mide kazınmasıyla sona erdirebilecek kadar tehlikeli sonuçlar doğurabilir. 'Your Diet is Driving Me Crazy 'adlı kitabın yazarı Cynthia Sass, tam olarak bu görüşte. Öyleyse asıl soru şu: Ne kadar hızlı kilo vermek istiyorsunuz? Amacınız haftada yarım kilo vermek mi (günlük aldığınız kaloriden 500 kaloriyi keserseniz mümkün) yoksa bir ayda yarım kilo vermek mi? Sizin için bulduğumuz bu hile ve ipuçlarını dikkatle takip ederseniz, kendinizi fazla zorlamanıza gerek kalmayacak.

Kaybınız haftada yarım kilo
Her gün 500 kalori eksiltmelisiniz.

Seçenekleriniz şunlar:

Haberin devamını görmek için tıklayın!


Women's Health
Yayın tarihi: 10.12.2009
1406
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.