Sağlık

Yazın Form Tutmak İçin Evde Yapabileceğiniz 7 Egzersiz!

Yazın Form Tutmak İçin Evde Yapabileceğiniz 7 Egzersiz!

Yazın form tutmak için spor salonunda ter dökmek size zor mu geliyor? İşte her an ve her yerde yapabileceğiniz 7 egzersiz ile kolayca form tutmanın yolları...


1. AŞAĞI BAKAN KÖPEK DURUŞU

Hedeflenen bölgeler: Omuzlar, kollar, sırt

Yoga yapanlar bu duruşa aşinadır. Ellerinizi ve dizlerinizi yere koyarak dört ayak üzerinde gibi durun. Kalçanızı ve kuyruk sokumunuzu yukarı kaldırın ki vücudunuz V şekline gelebilsin. Başınızı aşağı indirin ve rahatlayın. Hareketi tekrarlayın.

2. GERİYE DOĞRU HAMLE

Hedeflenen bölgeler: Bacaklar, kalçalar, karın ve sırt

Sağ ayağınızla geriye bir adım atın. Sağ kalçanız yere paralel olacak şekilde ve sağ diziniz yere yakın olana kadar eğilin. Daha sonra zemine sol topuğunuzla basın, eğilin ve tekrar başa dönün. Bacakları değiştirerek tekrarlayın.

3. AĞIRLIK KALDIRIN

Hedeflenen bölgeler: Kollar, omuzlar ve sırt

1litrelik su şişelerini her iki elinizle kaldırın. Evde dambıllarınız varsa daha da iyi! Ayağa kalkın ve omuzlarınıza yakın iki şişeyi avuçlarınızda, avuçlarınız ileriye dönük şekilde tutun. Omuz hizasına doğru kaldırıp indirin.

4. SANDALYE YARDIMI

Hedeflenen bölgeler: Omuzlar, göğüs ve sırt

Ayaklarınız birleşik şekilde bir sandalyeye sırtınızı dönün. Kalça hizasında her iki elinizle sandalyenin ucunu tutun. Şimdi dirseklerinizi 90 derecelik açıyla bükün ve vücudunuzu yere doğru eğin. Daha sonra omuzlarınızı düzeltin ve vücudunuzu tekrar başlangıç pozisyonuna döndürün. Hareketi tekrarlayın.

5. PLİE HAREKETİ

Hedeflenen bölgeler: Kalçalar, bacaklar, ayaklar, karın

Kalçalarınızın yüksekliğinde, lavabo gibi bir yüzeye yüzünüz dönük durun. Elleriniz yüzeyi tutarken ayaklarınızı 45 derecelik açıyla kaldırın. Karın kaslarınızı kasarak dik durun. Sonra baledeki plie hareketinde olduğu gibi ayak tabanlarınızın üzerinde yükselin, dizlerinizi ayaklarınızın baktığı tarafa doğru kırın. Dizlerinizi düzleştirin. Hareketi tekrarlayın.

6. BACAK KALDIRMA

Hedeflenen bölge: Karın

Yere sırt üstü uzanın. Bacaklarınız düz, elleriniz yana doğru açık olsun. Ayaklarınızı düz bir şekilde dik uzatın. Bacaklarınızı aşağı indirin ve yere temas ettirmeden tekrar yukarı kaldırın. Hareketi tekrarlayın.

7. PLANK HAREKETİ

Hedeflenen bölgeler: Bacaklar, karın, göğüs, omuzlar

Plank hareketini yapmak için düz bir zemine şınav çeker gibi uzanın. Dirsekleriniz yerde, omuz genişliğinde açık olsun. Ellerinizi birleştirin veya yerde serbest tutun. Ayaklarınız şınav pozisyonundaki gibi parmak uçlarında olsun. Bacakları omuz genişliğinde açın. Dayanabildiğiniz kadar bu şekilde kalın.

Zinde, mutlu ve güzelliklerle dolu bir yaşam için vücudunuza hak ettiği ilgiyi, gıdaları ve sağlıklı yaşam tarzını sağlamanız gerekiyor. Biz Oriflame olarak daha mutlu ve zinde bir yaşamı ABC rutini ile sistemleştirdik. Vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılayacak bu temel sistemin 3 kolay adımı, aktif bir hayat için Omega 3’ü, güçlü bir bünye için antioksidanları ve yüksek proteinli ve lifli besinleri, daha canlı hissetmek için ise sporu hayatınıza almanız için yol gösteriyor.

Yayın tarihi: 02.06.2017
1845
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.