Sağlık

Yaşınıza göre incelin!

Yaşınıza göre incelin!

20'li, 30'lu, 40'lı yaşlarda ideal formunuza ulaşmak için tavsiyelerimize göz gezdirin. Kendinize uygun bir şeyler bulacağınıza eminiz. Ancak unutmayın; vermeniz gereken 10 kilonun üzerindeyse bir uzmana danışarak sağlığınıza hakkını vermelisiniz!

Güncellenme tarihi:

20’li yaşlarda incelme...

20'li yaşlarda birkaç istenmeyen veya ergenlikten kalan fazla kilodan kurtulmak gerekebilir. Vücut gençken zayıflamak daha kolay olsa da hata yapmamak için bilinçli olmak gerekir.

Çoğu genç kadın "small" veya "36" beden blue-jeanlerine giremedikleri anda kendilerine "şişman" sıfatını yapıştırır. Bunu bir takıntı haline getirmemek şartıyla insanın kendiyle barışık olması veya kendini daha iyi hissetmesi için 1-2 kilo vermesi normaldir ama asla aşırıya kaçılmamalıdır. Abur cuburların kalça bölgesinde biriktirdiği kilolardan kurtulmak sağlığınız için de gereklidir. Ancak rejime başlamadan önce mutlaka vücut hacim indeksinizi hesaplayarak kilo vermeye gerçekten ihtiyacınız olup olmadığından emin olun.


Kozlarınız!

En büyük kozunuz motivasyonunuzdur. Ayrıca gençken kilo verme hızı çok yüksektir çünkü organizma bu dönemde çok çalışmakta ve dolayısıyla çok enerji harcamaktadır.
Kazanmak için stratejiniz...

Zayıflama girişiminiz size beslenme alışkanlığınızı tekrar düzene sokma imkanı verebilir yani daha sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmanıza neden olabilir. Zayıflama kararınız kesinse "ağır" beslenme alışkanlıklarını bir kenara atıp hafif, doğal ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinme zamanınız gelmiştir. Bu da gelecekte daha ince ve sağlıklı olmak yolunda atacağınız en sağlam adımdır.

Yayın tarihi: 06.05.2013
23455
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.