Sağlık

Vücut tipine göre egzersiz

Vücut tipine göre egzersiz

Vücut yapınızın hangisi olduğunu tespit ederek yapmanız gereken egzersizleri merak ediyorsanız, işte bilgiler...

Güncellenme tarihi:
vücut  tipi

Dişi vücut yapısına sahipseniz;

Güzel vücut hatları olan, daha geniş kalçalara ve kuvvetli bir kemik yapısına sahip bayanlar dişi vücut tipine girmektedir. Metabolizma değişimi yavaş gerçekleştiği için, bu tip vücuda sahip olan kadınlar çabuk kilo alır ancak aynı kolaylıkta veremezler.

Uygun spor çeşitleri:
Eğer bu vücut tipindeyseniz, adrenalinizi yükseltecek spor türlerini uygulamalısınız. Örneğin; trekking, yüzmek, yürümek, bisiklete binmek gibi... Bu hareketler metabolizmanızı harekete geçirecek ve yağlarınızın yanmasını sağlayacaktır. Ancak yaptığınız hareketler 30 dakikadan fazla sürmeli ki vücutta birikmiş yağlar harekete geçebilsin. Aerobik ve hatta dans etmek vücudunuzun esnekliğini artıracaktır. Bunun yanı sıra voleybol veya pinpon türü sporlarla daha fazla hareket edebilir ve ekip çalışması sayesinde motive olabilirsiniz. Sonuç olarak; tüm bu sporlar kendinize olan güveninizin artmasını sağlayacaktır.

Sportif vücut yapısına sahipseniz;

Bu tip vücut, adaleli ve güçlü bir yapıdadır. Geniş omuzlar ve dar kalçalar en belirgin özellikleridir. Bu tipteki kadınlar hızla kilo alırlar ve aynı hızla kilo da verebilirler. Eğer bu vücut yapısına sahipseniz, atletik doğmuşsunuz demektir.

Uygun spor çeşitleri:
Spor konusunda sizin için herhangi bir tabu söz konusu olamaz. Tırmanmak veya vücut geliştirmek gibi güç gerektiren sporlar bile size basit gelecektir.

Dar vücut yapısına sahipseniz;

Bu tipteki vücudun en belirgin özelliği neredeyse erkek çocuklarına benzeyen bir yapıya sahip olmasıdır. Uzun ve ince bir vücut yapısı ilk anda göze çarpar. Hassas bir kemik yapısına ve ince eklemlere sahiptirler. Vücutta çok az miktarda yağ ve aynı şekilde az miktarda da kas dokusu bulunur. Bu tür vücuda sahip kadınlar genellikle istediklerini yiyip kilo almadıkları için etrafındakiler tarafından kıskanılır. Metabolizmalarının düzenli çalışması sayesinde vücuttaki kaloriler hızla yakılır ve kişi kilo almaz.

Uygun spor çeşitleri:
Sizin için en uygun aktivite dans, yoga ve jimnastiktir. Aşırıya kaçmamak ve eklemlerinize dikkat etmek koşuluyla, trekking, yüzmek, paten de bu vücut tipindeki kadınlar için ideal spor türlerindendir. Gevşemek için ise yoga veya Asya ülkelerine özgü çeşitli meditasyon tekniklerini deneyebilirsiniz.

Bu aşamada destek çok önemlidir. Pure Nature ürünlerini kullanarak daha hızlı bir şekilde sıkılaşabilir, içeriğindeki mikrokapsüller sayesinde günlük hareketlerinizle de sarkmalardan ve fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.


Pure Nature ürünlerini incelemek ve satın almak için tıklayın!

"Sıkılaşma" sayfamızı ziyaret edin!

Yayın tarihi: 28.03.2012
2127
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.