Sağlık

Uzun yaşamanın sırrı vitaminlerde

Uzun yaşamanın sırrı vitaminlerde

Anti Aging Mucizesi kitabının yazarı Earl Mindell'dan doğru zamanda, doğru vitamin kullanma kılavuzu... Hangi hastalıkta hangi vitamin kullanılmalı? Hangi meslek grupları hangi vitamini almalı? Bu soruların yanıtını Milliyet'in yeni yazı dizisinde bulacaksınız!

'Anti Aging Mucizesi', 'İlaç Yiyecekler' ve 'Mucizevi Bitkiler' gibi best seller olan kitaplarıyla tanınan Earl Mindell, son kitabı 'Vitaminlerin Kutsal Kitabı'nda, doğru vitamin ve minerallerle yaşamın nasıl değiştirileceğini anlatıyor. Asıl mesleği eczacılık olan Earl Mindell, Los Angeles'ta Pasifik Batı Üniversitesi'nde beslenme profesörü olarak görev yapıyor ve dünyanın çeşitli yerlerinde beslenme seminerleri veriyor.

Hastalıklar ve vitamin

Vitaminlerin Kutsal Kitabı'nda, 'doğru zamanda doğru vitamin kullanımı'nın önemine dikkat çeken Mindell, çeşitli hastalıklarda, hamilelik, menopoz, âdet dönemi gibi durumlarda hangi vitaminlere başvurulması gerektiğini anlatıyor.

Meslek grupları


Mindell'in vitamin kullanımında önemle vurguladığı noktalardan biri de meslekler. Mindell, yöneticilerden sporculara, bilgisayar kullanıcılarından, aktör, dansçı ve şarkıcılara kadar, meslek gruplarının hangi vitaminleri kullanması gerektiğini ayrıntılarıyla veriyor.


Kaynak: Milliyet

Yayın tarihi: 02.01.2004
801
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.