Sağlık

Tülin Şahin: "Kilo almaktan korkmuyorum."

Tülin Şahin: "Kilo almaktan korkmuyorum."

Hem başarılı, hem güzel, hem akıllı, hem cana yakın... Kimden bahsediyoruz? Tabii ki Tülin Şahin'den. Samimiyeti, içtenliği ve enejisiyle bizleri kendisine hayran bırakan Şahin ile kariyer, stil, güzellik ve beslenme üzerine konuştuk.

Güncellenme tarihi:
Tülin Şahin: "Kilo almaktan korkmuyorum."
1980 yılında Danimarka'da üçüncü nesil olarak doğup büyümüş Tülin Şahin. Aldığı başarılı eğitim sonucu bugün Danimarkaca, Norveçce, İsveçce, İngilizce, Almanca ve Fransızca olmak üzere 6 dil biliyor. 1995 yılında bir alışveriş merkezinde ünlü bir moda fotoğrafçı hayatını değiştiriyor Şahin'in. Fotoğrafını çekerek 'Supermodel of Denmark' yarışmasına katılmasını sağlıyor. Şahin tam 25 bin aday arasından ilk 20'ye kalarak yarışmaya seçiliyor ve sonunda birinci oluyor. En önemli moda merkezlerinde tam 20 ajansa kaydoluyor ve böylece başarı yolu açılıyor.

Avrupa basını için Tülin bir başarı hikayesi... Avrupa'da yaşayan 3. ve 4. jenerasyon için iyi bir başarı örneği. İskandinav ülkelerinde doğup, mesleği gereği dünyanın farklı yerlerinde çalışan ve başarılı olanlar arasında yer alarak, Stockholm Üniversitesi'nde tez konusu bile oluyor.

Mesleğinde başarıya yazdığı kitaplar, televizyon programları ile de hız kesmeden devam ediyor Şahin. Son olarak Banana Republic mağazaları için moda ve stil hakkında içinde her şeyi barındıran "Tülin'den Stil ve Moda Hakkında Her şey" adlı bir kitap hazırladı.

New York'ta katıldığı defile sonrası ülkemize dönen Tülin Şahin, ayağının tozuyla sorularımıza samimi cevaplar verdi.

Bu kadar yoğunluğunuza rağmen evliliğiniz nasıl gidiyor? Bunun sırrı nedir?

Evliğimiz, daha doğrusu ilişkimiz çok iyi gidiyor. İnsanların çalışıyor olması tabii ki evliliklerine engel değil, tam aksine destek diye düşünüyorum. İki tarafın da eve geldiğinde gün ile ilgili bir şeyler paylaşıyor, konuşabiliyor olması güzel bir şey. Artı her kadının mutlaka yaratacağı üreteceği bir şeyler vardır diye düşünüyorum. Bu yüzden kadınların iş hayatında mutlaka yer almaları gerekiyor. Özellikle de Türk kadınlarının... Unutmayın ki şov dünyasında yer alan insanlar da meslekleri gereği oradalar. Modellik, şarkıcılık, aktörlük.

Çocuk yapmayı düşünüyor musunuz? Hamilelikte kilo almaktan korkuyor musunuz?

Evet düşünüyoruz. Hamile kalıp o bebeği kucağıma alacağım günün sabırsızlığı kilo almaktan çok daha önemli bence. Bu yüzden kilo almaktan korkmuyorum.

Yayın tarihi: 05.11.2009
11333
YORUMLAR

sopa gibi hatun zaten neden korksunkii!!!hatta bence daha ileri giderek biraz kilo alsın derimmm

gulumse7636 12.11.2009 15:19:22

tülin hanımı mahmure okurken tanıdım ve dün neteden onun başarı hikayesini okudum bence kendini bu kadar gelişdirdiyi için kendi yüzerinde bu kadar çalışdığı için zahmetlerinin karşılığını alıyor .ben onu şanslı biri sayıyorum.doğru mekanda doğru zamnada onu keşf etmişler ona tüm haytı boyu sağlıklı ve mutlu alesine bir bebek olmasını diliyorum

mucuk82 05.11.2009 09:06:05
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.