Sağlık

Tatlılara karşı koyma taktikleri

Tatlılara karşı koyma taktikleri

Şimdi canın tatlı çekiyor ve her an diyetini bozmak üzere misin? O zaman derhal iradeni güçlendirme taktiklerini uygulamaya başla! Araştırmalara göre aslında irade bir çeşit zihinsel kas gibi. Aynı diğer bütün kaslar gibi o da güçlenebiliyor.

Güncellenme tarihi:
Tatlılara karşı koyma taktikleri
Günlük alman gereken kalori miktarını sokakta köşeyi döner dönmez karşılayabileceğin bir dünyada, seni kurtaracak tek şey: Her ne olursa olsun boyun eğmeyi durdurabilen iradendir. Eğer direnme gücün azsa şu çok duyulan cümleler seni daha da çok yıldırır.

Araştırmalara göre aslında irade bir çeşit zihinsel kas gibi ve o da güçlenebiliyor. Florida State Üniversitesi Psikoloji Profesörü Roy Baumeister, "İnsanın kendi üzerindeki kontrolünü arttırabilme kapasitesine sahip olduğunu biliyoruz" diyor. Aşağıdaki dört taktik, en çok zorlandığın durumlarla nasıl baş edeceğini gösteriyor. Tavsiyeleri uygulamaya başlarsan, kısa bir zaman sonra ne o peynirli pizza ne de parıldayan tatlı çörekler artık aklınızı çelemeyecek!

Haberin devamı için tıklayın!


Tatlı bir kaçamak için pasta tarifleri

Mahmure'ye özel tatlı tarifleri

Yayın tarihi: 07.09.2009
1050
dahafazlası
YORUMLAR

tatlılara karşı koymak özelliklede şu son ramazan günlerinde çok zor...ama ölçüyü kaçırmadan yemeye dikat edersek iyi olur sağlık açısından özellikle diyabet hastaları çokk dikat etmeli....

man2009 12.09.2009 09:09:23

tatlılara nasıl karşı konulur ki?? o kadar güzel yapıyorlar ki, yani görünüş olarak bu kadar güzel ve kusursuz olmasalar belki onlardan vazgeçebiliriz ama bu her an beni ye diyen güzellikle onlardan vazgeçmek çok zor..

anemonsevgi 10.09.2009 13:54:37
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.