Sağlık

Star vücuduna kavuşabilirsiniz

Star vücuduna kavuşabilirsiniz

Oscar ödüllerinde, film premier'lerinde ve diğer kırmızı halı geçitlerinde, yıldızlar kusursuz bedenleriyle salınarak hayranlarına göz kırpıyorlar.

Hollywood yıldızı olma şansını yitirmiş olsanız bile, en beğendiğiniz oyuncunun kıvrımlarına sahip olma fırsatını kaçırmadınız. Evinizde uygulayacağınız egzersiz ve bakımlarla vücudunuzu şekillendirebilirsiniz.

Jennifer Lopez Kalça

Kalçanızı Jennifer Lopez'inki gibi şekillendirmek için de çeşitli egzersizler ve bakım ürünleri bulunuyor. Kalça ve basen bölgenizde yerleşen selülite karşı Vichy Liposyne yağ boşaltımını tetikleyen inceltici krem. Ürün sabah akşam masajla uygulanıyor. Jennifer Lopez kalçasına sahip olmak için yüksek performanslı kardiyo çalışması yapmak gerekiyor. Tırmanma, step gibi sporlar, kalça şekillendirmek için ideal. Bunun dışında evde düzenli olarak yapacağınız egzersizler de başarılı sonuçlar almanıza olanak sağlayacak.

Egzersiz topunun üzerine oturup, ileri doğru hareket edin. Yere oturur şekilde çömelip el ve ayaklarınızla ileri gidin.

Ayakta durun. Bacağınızın birini yukarı kaldırın. Kalça kaslarınızı hissedene kadar ayağınızı indirmeyin. Aynı işlemi diğer bacağınızda da uygulayın.

Bacaklarınızı karnınıza doğru çekin, anne karnındaki pozisyonu alın. Kollarınızla dizlerinizi tutun. Sağa sola dönün.

Charlize Theron karın

Bedendeki yağların en kolay depolandığı ve en zor yakıldığı bölüm karın. Charlize Theron gibi düz bir karın ve incecik bele sahip olmak için yine de şansınız var. Kardiyo egzersizleri ve uygun diyetle göbek sorununuzu çözebilirsiniz. Ancak bol su içmeyi de unutmamalısınız.

Sırt üstü yatın, dizleriniz 90 derecelik açı yapsın. Ellerinizi kafanızın arkasına alın. Dirseklerinizle dizlerinize değmeye çalışın.

Kollarınızı açıp, belinizi döndürün. Yarım mekik çekin. Yere uzanın. Sol bacağınız ve başınızı aynı anda yerden kaldırın. Ardından diğer bacağa geçin. Hareketi mümkün olduğunca tekrarlamalısınız.

Hilary Swank sırt

Swank, Million Dollar Baby filmi için boks antremanı yaptı, ip atladı, kardiyo çalıştı.

Yerde diz çökün. Ellerinizi, ve kollarınızı egzersiz topunun üzerine yaslayın. Omuzlarınızı yukarı doğru kaldırın.

Anne karnı pozisyonunu alın. Egzersiz topunuz karın hizasında olsun. Omuz ve kalçalarınız üzerinde topun çevresinde ilerleyin. Hareketleri tekrarlayın.

Halle Berry kollar ve omuzlar

Halle Berry'nin bedeninde kaslı kolları ve omuzları dikkat çekiyor. Eğer kol altındaki gevşek deriyi yok edip, omuzlarınıza sıkı bir form kazandırmaya hayal ediyorsanız, size iyi haberlerimiz var. Bu bölge yağın en zor yerleştiği en kolay yakıldığı alan. Uygun egzersizle sonuçları koleyca görebilirsiniz. İhtiyacınız olan ağırlıkla çalışmak. Bunun için bir çift dambıl.

Önce ısınma hareketlerinden işe başlamalısınız. Kollarınızı iki yönde açıp önden arkaya doğru hareket edin. Egzersizi 20 kez tekrarlayın.

İki elinize de dambıl alın. Kollarınızı aşağıdan kaldırıp dirseklerinizi kırın. Hareketi en az 15 kez denemelisiniz.

Kollarınızı içten dışa döndürün. Kollarınızı açın, mümkün olduğunca geniş dairesel hareketler yapın.

Kolunuzu başınızın arkasından sarkıtın. Diğer elinizle arkadaki bileğinizi kavrayın. Sonra diğer kolunuz içinde aynı egzersizi uygulayın.

Sol kolunuzu dirseğinizden büküp, elinizle belinizin sağ bölümünü kavrayın. Sağ elinizle de belinizin sol bölümünü tutun. Vücudunuzu sağa ve sola döndürün.

Kollarınızı düz olarak öne kaldırıp. Aşağı ve yukarı doğru, dirsekleriniz bükülmeyecek şekilde hareket ettirin.

Yere oturur gibi yapın. Sol bacağınız üzerinde durup, sağ kolunuzu yeri indirip vücut ağırlığınızı tek kol ve bacağınıza dağıtın. Ardından aynı egzersizi diğer kol ve bacakta deneyin.

Beyonce Knowles bacaklar

Kaslı bacaklar, sadece daha kolay hareket etmenizi sağlamakla kalmaz, mikro minileri de şık bir biçimde taşımanıza yardımcı olur. Bacaklarınızda selülit sorununuz için Clarins Lift Minceur Anti Capiton'dan yardım alabilirsiniz. Beyonce bacaklarını dansçı olmasına borçlu. Şu halde hem eğlenip hem kusursuz bacaklara sahip olmak için dans kurslarına katılabilirsiniz.

Ellerinizi kalçalarınız üzerine koyup, olabildiğince geniş adımlar atın.

Eviniz için mini step alın ve alet üzerinde sabah ve akşam yarım saatlik egzersiz yapın.

Ayakta durun. Bacaklarınızı açın. Bedeninizin üst bölümünü yanlara doğru eğin.

Yere, yan olarak uzanın. Bacağınız yere paralel olacak şekilde yukarı ve aşağı doğru hareket edin. Ardından diğer bacağınız için aynı egzersizi uygulayın.

Bacağınızı duvara yaslayın. Vücudunuzun üst bölümünü eğip elinizle parmak ucunuza değmeye çalışın.
Yayın tarihi: 19.03.2006
1032
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.