Sağlık

Spor tipiniz hangisi?

Spor tipiniz hangisi?

Spordan en etkin şekilde yararlanmak ve keyif almak için hangi 'spor tipine' yatkın olduğunuzu keşfedin.

Su kadını

Özelliğiniz: Her zaman sakin ve huzurlu olmak... Böyle bir yaşam tarzı size göre değil! Çünkü siz yoğun bir enerji deposuna sahipsiniz. Ve bütün enerjinizi harcamaya, hatta tüm rezervlerinizi sonuna kadar tüketmeye ihtiyaç duyuyorsunuz.

Spor tipiniz: Sizin elementiniz 'su', hiç kuşkusuz. Yüzerken vücudunuza konsantre olmayı seviyor ve tüm kaslarınızın nasıl çalıştığını hissetmeye gayret ediyorsunuz. Hızlı kulaç atmanız sayesinde yüksek enerji potansiyeline sahip olabiliyorsunuz. Suyla uyumlu hareket ederken ruhunuzu ve zihninizi dinlendirebilirsiniz. Su sayesinde zihninizdeki tüm olumsuz düşünceleri atıp beyninizi yeniden boşaltabilir ve yeni enerjiler yükleyebilirsiniz. Su sporlarından sadece yüzmeyle sınırlı kalmanız gerekmiyor elbette. Bunun yanı sıra rüzgar sörfü ve yelken de sizin keyifle yapabileceğiniz sporlar arsında yer alıyor.

Doğa kadını

Özelliğiniz: Arkadaş canlısı ve hoş sohbet biri olsanız da zaman zaman kendinizle baş başa kalabilmek istiyorsunuz. Eğer arkadaşlarınızla birlikte parti düzenlemek ya da doğada sakin bir akşam geçirmek gibi alternatifleriniz olsa, elbette ikinci seçeneği tercik ederdiniz. Çünkü ay ışığı altında yürüyüş yapmak, yıldızları seyretmek ve hayallere dalmak size çok daha çekici geliyor.

Spor tipiniz: Size göre fitness merkezleri soğuk; spor salonları ruhsuz; havuzlar ise kasvetli. Bu nedenle doğada spor yapmayı tercih ediyorsunuz. Dağ yolunda yürümek, yeşil mekanlarda bisiklete binmek ve deniz ya da göl kenarında egzersiz yapmak tam sizin zevkinize uygun bir seçim. Doğada spor yaparak zihninizi dinlendirebilir, gücünüzü yeniden kazanabilir ve stresten arınabilirsiniz. Macera yaşamak istiyorsanız rafting ya da paraşüt uçuşu da deneyebilirsiniz.
Yayın tarihi: 01.02.2007
1538
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.