Sağlık

Spor tipiniz hangisi?

Spor tipiniz hangisi?

Spordan en etkin şekilde yararlanmak ve keyif almak için öncelikle hangi 'spor tipine' yatkın olduğunu keşfetmelisiniz!

Su Kadını

Özelliğiniz
Her zaman sakin ve huzurlu olmak... Böyle bir yaşam tarzı size göre değil! Çünkü siz yoğun bir enerji deposuna sahipsiniz. Ve bütün enerjinizi harcamaya, hatta tüm rezervlerinizi sonuna kadar tüketmeye ihtiyaç duyuyorsunuz.

Spor tipiniz
Sizin elementiniz 'su', hiç kuşkusuz. Yüzerken vücudunuza konsantre olmayı seviyor ve tüm kaslarınızın nasıl çalıştığını hissetmeye gayret ediyorsunuz. Hızlı kulaç atmanız sayesinde yüksek enerji potansiyeline sahip olabiliyorsunuz. Suyla uyumlu hareket ederken ruhunuzu ve zihninizi dinlendirebilirsiniz. Su sayesinde zihninizdeki tüm olumsuz düşünceleri atıp beyninizi yeniden boşaltabilir ve yeni enerjiler yükleyebilirsiniz. Su sporlarından sadece yüzmeyle sınırlı kalmanız gerekmiyor elbette. Bunun yanı sıra rüzgar sörfü ve yelken de sizin keyifle yapabileceğiniz sporlar arsında yer alıyor.

Doğa Kadını

Özelliğiniz
Arkadaş canlısı ve hoş sohbet biri olsanız da zaman zaman kendinizle başbaşa kalabilmek istiyorsunuz. Eğer arkadaşlarınızla birlikte parti düzenlemek ya da doğada sakin bir akşam geçirmek gibi alternetifleriniz olsa, elbette ikinci seçeneği tercik ederdiniz. Çünkü ay ışığı altında yürüyüş yapmak, yıldızları seyretmek ve hayallere dalmak size çok daha çekici geliyor.

Spor tipiniz
Size göre fitness merkezleri soğuk; spor salonları ruhsuz; havuzlar ise kasvetli. Bu nedenle doğada spor yapmayı tercih ediyorsunuz. Dağ yolunda yürümek, yeşil mekanlarda bisiklete binmek ve deniz ya da göl kenarında egzersiz yapmak tam sizin zevkinize uygun bir seçim. Doğada spor yaparak zihninizi dinlendirebilir, gücünüzü yeniden kazanabilir ve stresten arınabilirsiniz. Macera yaşamak istiyorsanız rafting ya da paraşüt uçuşu da deneyebilirsiniz.

Takım Kadını

Özelliğiniz
'Ne zaman parti düzenliyoruz', 'Hadi, sohbet edebileceğimiz bir mekana gidelim'. Hiç kuşkusuz arkadaşlarınızın sizden duyduğu iki cümle bunlar. Arkadaş canlısı, hoşsohbet ve insanlarla kolay iletişim kurabilen bir yapıya sahipsiniz. Dolayısıyla içine kapanık ya da sosyal faaliyetlerden keyif almayan insanlarla pek görüşmüyorsunuz. Siz 'takım ruhu' taşıyor ve arkadaşlarınızla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorsunuz.

Spor tipiniz
İş yaşantınızdaki konuşkanlığı, takım ruhunu ve sohbetinizi sosyal yaşantınızı da taşıyorsunuz. Spor yaparken potansiyelinizi yakalayabilmek için arkadaşlarınıza ihtiyaç duyuyorsunuz, çünkü yalnız kalmak size göre değil. Bu yüzden voleybol, squash ve tenis gibi grupla yapılan spor türleri sizin için çok uygun. Bu spor dallarında gücünüzün farkına varabilir, takım ruhunuzu ispat edebilir, ustalığınız ve koordinasyon yeteneğinizi sergileyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla spor yaparken hem sıkıntılarınızı atacak hem de canlanacaksınız.
Yayın tarihi: 17.01.2005
472
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.